Vidaus durys: riba tarp funkcionalumo ir estetikos galimybių. Kaip pasirinkti aukso viduriuką?

Įsirengiant naujus namus ar atliekant senųjų remontą kartais norisi ne tik įprastų, visur jau matytų tokių pačių durų variantų, tačiau įdomesnio, darniai prie aplinkos tinkančio ir funkcionalaus sprendimo. Specializuotos įmonės, užsiimančios durų, langų gamyba, siekia klientams pasiūlyti vis naujesnių gaminių, kurių dizainą nesunku priderinti prie labai skirtingų namų interjero stilių, juk namai yra ta vieta, kur jaučiamės saugūs, turime laisvę būti savimi, galime atsipalaiduoti. Vidaus durys kaip tik suteikia privatumo, saugumo jausmą, atskiria individualias erdves. Populiarus ir labai šiuo metu mėgstamas pasirinkimas – stumdomos durys, kurios yra geriausias sprendimas tarp virtuvės ir svetainės, kadangi norint galima pasidaryti vieną bendrą patalpą duris atidarant arba dvi atskiras – jas uždarius.

namo statyba
commons.wikimedia.org nuotr.

Vidaus durys nėra veikiamos agresyvių ir dažnai besikeičiančių oro sąlygų, todėl joms keliami mažesni atsparumo, saugumo reikalavimai nei montuojamoms lauke. Tačiau akivaizdu, jog didesnis dėmesys skiriamas jų dizainui, modeliui, derinimui prie namų interjero. Kuriamas namų stilius yra puiki galimybė kūrybiškai išreikšti save, sukurti pačią jaukiausią aplinką, kur visada norėsis greičiau sugrįžti ir pasilikti. Kartais įsirengę savo namus žmonės vis tik lieka nepatenkinti darbų rezultatu ir namuose atmosfera nėra tokia, kokios norėtųsi. Kad taip nenutiktų, svarbu iš anksto apgalvoti visų detalių, medžiagų, spalvų, baldų derinimą tarpusavyje. Į ką verta atkreipti dėmesį renkantis vidaus duris, norint įsigyti geriausiai tinkantį gaminį?

  • Pirmiausia įvertinkite namų stilių. Jei dar tiksliai neapsisprendėte, apgalvokite, koks jis bus: kokia spalvinė tematika dominuos, kokios medžiagos ir daiktai taps pagrindiniais akcentais. Apmąstykite, ar visuose kambariuose norėsite įrengti vienodo stiliaus duris. Pravartu žinoti, jog naudojantis duris gaminančių įmonių paslaugomis galima įsigyti tokios pačios spalvos, labai panašaus dizaino gaminius, kurių kai kurie gali būti su tam tikrais frezuotais raštais, stiklo detalėmis. Tad, pavyzdžiui, miegamojo kambariui galima pasirinkti lygias ar su raštu duris, o svetainei – tokios pat spalvos, faktūros duris su įvairių spalvų stiklo langeliais, ornamentais.
  • Apgalvokite savo finansines galimybes. Jei jos neriboja tuomet galima rinktis bet kokius patinkančius gaminius, dažniausiai tuomet pasirenkamos tikros medienos vidaus durys, o jei biudžetas tiksliai suskaičiuotas verta atminti, jog faneruotos ir laminuotos durys gaminamos pasitelkiant naujausias technologijas, todėl pasižymi ilgu eksploatacijos laikotarpiu, nepleišėja. Be to yra didelis šių durų spalvų, raštų pasirinkimas, kadangi faneruotas frezuoti daug lengviau.
  • Rinkitės tai, kas patinka. Dažnai žmonės parduotuvės salėje, vitrinoje pamato itin patinkantį daiktą, tačiau pagalvoja, kad jis bus mažiau patogus ir praktiškas negu kitas nusižiūrėtas. Todėl vietoj to, kas patinka labiausiai, pasirenka praktiškus, tačiau ne itin mėgstamus daiktus, kurie vėliau dar labiau nepatinka ir pradedama gailėtis. Be abejo, dabar įvairių gaminių pasiūla yra labai didelė, todėl dažniausiai galima sau pritaikyti ir įsigyti ne tik gražų, bet ir patogų produktą, tereikia geriau paieškoti ar pasikliauti duris ir langus gaminančiomis įmonėmis.
  • Renkantis geriausia vadovautis asmenine nuojauta. Įsirengiant namus beveik visada prašoma draugų ar artimųjų pagalbos. Kartais jie tikrai gali suteikti vertingų bendrų patarimų, tačiau svarbu, jog galutinį rezultatą išsirinktumėte ir nuspręstumėte patys.
  • Įsigyjant duris jos būna sukomplektuotos su stakta ir varčia, tačiau patariame iš karto priderinti ir reikalingus priedus: apvadus, praplatinimus, rankenas, spynas, jei pastarųjų reikia. Duris galima sumontuoti pačiam arba šiuos darbus patikėti išmanantiems specialistams. Tokiu atveju geriau pasikliauti ne kitu samdomu asmeniu, tačiau tos pačios įmonės, kuri ir gamina duris, darbuotojais, kadangi jie geriausiai išmano