Kur naudojami akmens gaminiai

Pasaulio istorija kupina įvairiausių pavydžių, kurie šiandien leidžia suvokti, kad akmuo yra viena iš seniausių statybinių medžiagų. Pats gamtos kūrinys mums yra puikiai žinomas dėl keletos pagrindinių savo savybių kaip tvirtumas, patvarumas ir ilgamžiškumas. Tenykščių žmonių, įrankiai taipogi buvo pirmiausia gaminami iš įvairių akmens rūšių, kurios skeldavo, gludindavo ir panašiai. Žinant, kad akmuo kaip priemonė yra naudojama nuo seniausių laiku, įdomu būtų aptarti, kur šiandien yra naudojami įvairūs akmens gaminiai.

Vienas ir dažniausių panaudojimo būdų yra statybose. Dažniausiai akmens skalda, itin grubi ir stambi, naudojama pamatams lieti, gali būti kiemo dangai ar kokiai nors aikštelei išlieti. Dažniausiai tinka kuo stambesnė skalda, nes gana greita ir patogu ją užlieti cementavimo mišiniu.

Gaminiai iš akmensKai kurie projektuodami namus, visai orgininaliai panaudoja akmenys, jų luitus ar mežesnę akmens skaldą pastato ekterjere. Ypatingai vienas ir populiarriausių pavyzdžių galėtų būti namai Europoje. Vokietijoje, Olandijoje ar Danijoje neretai nuo seno pamatai būdavo išlieti, o jū paviršiuje įklijuojami akmenys, kurie suteikdavo tvirtumo, ilgaamžiškumo jausmą. Taipogi galima atkreipti dėmesį, kad neretai tokių namų eksterjeras derėdavo ir su mediniais statybiniais balkiais. Šiandien itin populiaru yra išlietos akmens plytelės, kurias dažnaiusiai naudojame savo kiemo įvažiavimui, šaligatviui ar sodo takams nutiesti. Taipogi dažnai Lietuvos miestai ir miesteliai drąsiai įvairių spalvų ir formų plyteles naudoja skverų ar aikščių tiesimui ir iliustravimui, suteikiant žaismingumo.

Tobulėjant techonoligijoms, akmuo išmoktas apdoroti itin subtiliai ir pradėtas naudoti namų interjere. Kuriantys savo namus, gali naudoti akmens dirbinius kaip interjero ar stiliaus detalę. Virtuvėje itin populiaru yra naudoti akmens stalviršius. Reikėtų pabrėžti, kad tokie stalviršiai yra ilgaamžiai, patvarūs ir taip greitai nesusibraižo ar skyla, kaip stikliniai ar klijuoti paviršiai. Norintiems namuose suteikti prabangos ar puošnumo jausmą, neturėtų bijoti savo grindis formuoti marmūriniu paviršiumi. Tiesa, reiktų atsižvelgti į tai, kad šio tipo akmens savybės yra labiau pažeidžiamos. Marmuras kaip medžiaga yra minkštesnė lyginant su granitu, tad paviršių nerekomenduojama plauti su itin stipriomis cheminėmis priemonėmis, nes galite jį pažeisti. To pasekoje, paviršius gali greičiau akėti ar pakeisti atspalvį. Kadangi kuriant namų jaukumą, galima eksperimentuoti, kai kuriems dizaineriams ar namų planuotojams neretai patinka mintis, židinio atbrailas ar išorę puošti akmens plokštelėmis ar akmeniniais paviršiais. Šioje pozicijoje akmens dirbinių panaudojimas suteikia namuose daugiau gamtinio natūralumo ir jaukumo.

Vienas turbūt iš geriausių akmens panaudojimo būdų yra antkapių gamyba. Visi antkapiai yra išpjaunami iš akmens. Priklausomai nuo užsakovo pageidavimo, amatininkai gali paruošti įvairių formų, paviršių antkapius, o pagal pasirinktą dydį numatomas ir akmens dydis apdorojimui. Išpjauta akmens forma dažniausiai būna glūdinama, formuojama, šlifuojama. Suteikus ankapiui formą, vėliau graviruojama pageidaujama informacija, kaip vardas pavardė, gimimo ir mirties data. Jeigu norima, galima antkapį gražinti išgraviruojant prasmingus žodžius, mirusio asmens atvaizdą ar simbolį, kuris atspindi asmenybės gyvenimą.

Taigi, sužinojome, kad nuo seniausių laikų, akmuo ir įvairaus tipo akmens gaminiai yra naudojami mūsų buityje. Būdų, kaip panaudoti akmenį, kuriant namų jaukumą ir išskirtinumą yra tikrai nemažai, o kapinėse, galima dairytis pačių išradingiausių ir subtiliausių akmeninių antkapių.

Akmens gaminius siūlome įsigyti iš patikimos parduotuvės http://is-akmens.lt/