Legendiniai Morganas Freemanas ir Diana Keaton filme „Mūsų gyvenimas“

Puikų Holivudo aktorių Morganą Freemaną įprasta matyti vaidinant rimtus ir pagarbą keliančius personažus. Šį kartą komedijoje „Mūsų gyvenimas“ (5 Flights Up) jis įsijautė į neįprastai romantinį vaidmenį – kartu su žavingąja Diane Keaton bėgdamas nuo Bruklino hipsterių kultūros jis patiria Niujorko nekilnojamojo turto rinkos iššūkius. Filmo premjera pasaulyje ir Lietuvoje įvyko jau šiandien, gegužės 8 dieną.

Britų režisieriaus Richard Loncraine komedija „Mūsų gyvenimas“ sukurta amerikiečių rašytojos Jill Ciment bestselerio „Heroic Measures“ motyvais. Pasakojimo centre – vyras ir žmona, kartu gyvenantys penktą dešimtį metų – menininkas Aleksas ir mokytoja bei šunų mylėtoja Rūta. Abu jau 40 metų mėgaujasi gyvenimu Brukline, į kurį persikėlė tada, kai ši miesto dalis dar nebuvo paklausi. Bėgant laikui nepatikimas Niujorko rajonas tapo populiariu ir kadaise nušiurusiu buvusio buto vertė išaugo. Gyvenimą kartinantys kaimynai hipsteriai bei varginantis nuolatinis kopimas laiptais į penktą aukštą paskatina Aleksą ir Rūtą parduoti butą ir pasiieškoti naujo būsto. Filme rodomas audringas poros gyvenimo savaitgalis – jo metu buto kaina kyla ir krinta, laukiama skambučio iš veterinarijos klinikos dėl mylimo šuniuko, kuris staiga nustojo vaikščioti, be to, Niujorko gyventojus apėmė baimė dėl galimos teroristų atakos.

Mūsų gyvenimas

JAV kino akademijos „Oskaro“ laimėtojai M. Frymanas ir D. Keaton puikiai įsijaučia vaidindami senjorų porą Aleksą ir Rūtą. O serialo „Seksas ir miestas“ (Sex and the City) žvaigždė Chynthia Nixon vaidina Rūtos krikšto dukterį, nekilnojamojo turto agentę, kuriai patikėta parduoti butą. Jos neužmirštamiausi „patarimai“, kad sandoris būtų sėkmingas: „šviesa yra pinigai“ ir „cinamono kvapas suteikia jaukumo“.

Kino juosta „Mūsų gyvenimas“ atspindi ryškėjančią naują Holivudo kino tendenciją – romantinių komedijų herojai tampa garsiais tėvais. Tai nebėra „vaikinas sutinka merginą“ tipo scenarijai, o palyginti realiu gyvenimu pagrįsti pasakojimai, atskleidžiantys įvykius po „ilgai ir laimingai“. Šie filmai siūlo brandų požiūrį į meilę ir įrodo, kad šis jausmas nedingsta net sulaukus brandaus amžiaus.

Filmas „Mūsų gyvenimas“ nuo gegužės 8 dienos bus rodomas kino teatruose „Forum Cinemas“, „Multikino“, „Pasaka“, „Skalvija“, „Cinamon“, „Spindulys“, „Dainava“ ir „Atlantis“.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *