Skaidrės Butnoriutės ir Sauliaus Kruopio tapybos darbų paroda „Gyvenimas kartu“

Menininkų poros tapybos parodoje – visa gyvenimo spalvų paletė.

Šių metų gegužės 14 dieną, ketvirtadienį, 17.00 valandą, G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse (adresu Respublikos g. 14, Panevėžyje) – Skaidrės Butnoriutės ir Sauliaus Kruopio tapybos darbų parodos „Gyvenimas kartu“ atidarymas, susitikimas su autoriais.

Šiuo metu Vilniuje gyvenančių ir kuriančių menininkų Skaidrės ir Sauliaus Panevėžyje atidaromoje tapybos parodoje „Gyvenimas kartu“ – žvilgsnis į gyvenimą per spalvų, potėpių, simbolių prizmę.

„Gyvenimas. Kūryba. Šeima. Trys žodžiai, kurių eiliškumas kinta kasdien, nelygu kokia nuotaika tave aplanko, kokie rūpesčiai, darbai susikaupia. Tai taip persipynę ir vienodai svarbu, jog kartais galvoji, ar tik gyventi kūrybiškai šeimoje ir nėra didžiausia asmeninės kūrybos išraiška?“, į būsimus lankytojus kreipiasi parodos darbų autoriai.

Skaidrės Butnoriutės ir Sauliaus Kruopio tapybos darbų paroda „Gyvenimas kartu“

Skaidrė Butnoriutė (g. 1971 m.) 1995 metais baigė Vilniaus dailės akademiją. 2002 metais tris mėnesius stažavosi pas prof. Kamal Kapūrą Indijoje. 2003 metais gavo K. Donelaičio draugijos stipendiją, surengta tapybos paroda Temperoje (Suomija). 2009 metais Liechtensteino dailės akademijos buvo pakviesta į vasaros menininkų akademiją Vaduz mieste, taip pat Davose (Šveicarija).

Surengusi personalinių parodų Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Suomijoje, Rusijoje, Indijoje. Nuo 1995 metų aktyviai dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. Drobės eksponuotos Italijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Rusijoje, Suomijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Indijoje, Čekijoje. Nuo 1995 metų dalyvauja tarptautiniuose tapybos pleneruose Lietuvoje ir užsienio šalyse.

Daugiau kaip 17 metų dirba pedagogės darbą su vaikais, jaunimu. Šiuo metu tapo, lieja akvarelę ir augina tris sūnus.

Parodoje eksponuoja tapybos kūrinius, kurie „gimė“ šalia namų ruošos, rūpinimosi šeima, kitų „nenusakomų lietuviškos gyvensenos staigmenų“. „Mano kūryba – tai praskaidrėjimai, kai spalvos ir teptukas gali nunešti toli toli, aukštai aukštai… Svarbu laiku ir „minkštai nutūpti“ atgal į buities rūpesčių verpetą… Parodoje pamatysite naujausius tapybos kūrinius ir sukurtus prieš 15 metų“, būsimą paroda pristato Skaidrė Butnoriutė.

Saulius Kruopis (g. 1960 m.) 1980 metais baigė Kauno St. Žuko taikomosios dailės technikume meninio apipavidalinimo ir meninės fotografijos studijas, 1987–1993 metais studijavo Valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija) tapybą. 1988–1991 metais menininkų grupės EA, vėliau „Geros blogybės“ narys.

Surengęs apie 100 personalinių tapybos ir meninės fotografijos parodų. Paskutinės jų eksponuotos Lietuvos miestų Vilniaus, Šiaulių, Molėtų, Juodkrantės galerijose, užsienio šalių Latvijos, Indijos, Estijos galerijose. Nuo 1979 m. dalyvavo virš 370 grupinių parodų.

2000 metais jam suteikta Neringos miesto premija už dešimtmetį organizuojamus tarptautinius tapybos plenerus Nidoje. 2011 metais Neringos savivaldybė menininką apdovanojo „Neringos miesto penkiasdešimtmečio jubiliejaus“ atminimo medaliu, 2014 m. „Neringos savivaldybės garbės ženklai“ už nuopelnus garsinant Neringą. 2014 metais apdovanotas Jurgio Matulaičio medaliu už tarptautinio tapybos plenero „Prisikėlimo šviesa“ organizavimą.

Saulius Kruopis pasakoja, kad ilgai galvojo, kokias drobes atrinkti ir atvežti į Panevėžį, rinko geriausias, iš „auksinio fondo“. Tai keli žmonos Skaidrės portretai, tapybos kūriniai, kuriuose vaizduojamas poetas Pranas Vaičaitis su sužadėtine, kelios drobės iš Tolminkiemio, tapytos K. Donelaičiui skirtame plenere, taip pat Nidoje bei Juodkrantėje tapytos drobės.

Keturis metus iš eilės S. Krupis kuravo tapybos plenerus „Po mūzų sparnais“ Paberžėje. Panevėžyje atidaromoje parodoje bus nutapytų Paberžės bažnyčios darbų, drobė „Du titanai“, kurioje – Tėvas Stanislovas ir 1863 m. sukilimo vadas Antanas Mackevičius. Taip pat 2014 metais vykusiame Kauno „Prisikėlimo šviesos“ plenere nutapytas triptikas, šiai parodai mielai paskolintas Kauno arkikatedros bazilikos.

Parodą bus galima pamatyti iki 2015 metų rugpjūčio 31 dienos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *