Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia kartu švęsti Žolinę

Anksčiau Žolinių švęsti susirinkdavo visa giminė. Buvo tikima – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas arba liks vienas bėdoj. Kad taip nenutiktų – Lietuvos liaudies buities muziejus 2015 metų rugpjūčio 15 dieną 12.00 valandą kviečia atvykti šeimas, jų draugus ir gimines!

Muziejaus miestelio bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios. Po mišių, kuriose tradiciškai bus šventinamas šiųmetinis derlius bei gėlės ir žolynai, Aukštaitijos kaime vyks kermošius, bus pristatomos darželių ir lauko žolynų gydomosios savybės, gaminamos Žolinės puokštės, eksponuojamos Viktorijos Bitinaitės-Stankevičienės žolinių skulptūrų ir Danutės Saukaitienės šiaudinių skulptūrų parodos.

Žolinės

Pamiklinti galveles pakvies viktorina – loterija. Teatro mėgėjų lauks Šakių rajono Lukšių mėgėjų teatro Kazimiero Ciplio Vijūno komedija „Bobutės susipyko“.

Lankytojai grįš į senuosius laikus – interpretacinėje programoje ,,Žolinė. Šventadienis Lietuvos kaime XX a. 3-4 dešimtmetyje“ išvys persirengusius muziejininkus, kurie elgsis kaip to laiko kaimo žmonės. Bus kepama duona ir pyragai, šventės dalyviai gardžiuosis kaimiška kiaušiniene su lašinukais, o pasistiprinę – jėgas galės išbandyti jaunimo žaidimuose. Puikią nuotaiką spinduliuos ansambliai ir kapelos: „Žigla“, „Liktužė“ ir „Seliavytė“.

Norintiems daugiau įspūdžių – 11 valandą iš Kauno marių prieplaukos Pažaislyje į muziejų plauks laivas „Nemunas“. Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia kartu švęsti Žolinę ir nepamiršti atsivežti geros nuotaikos bei lauko gėlių puokštelių, vaisių ir daržovių, išaugintų savo soduose!

Šventės vieta – L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės, Kaišiadorių r. Lietuvos liaudies buities muziejus.

Bilieto kaina:

  • Suaugusiems – 4 eurai
  • Mokiniams, studentams, tarptautinį studento pažymėjimą (ISIC) turintiems lankytojams, senjorams – 2 eurai.
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikams – visiškai nemokamai!