Maitinimo įmonės po karantino: padėti atsigauti gali verslo paskola

paskolos 

Lietuvoje jau daugiau kaip mėnesį tęsiasi karantinas dėl COVID-19 protrūkio. Nors karantino sąlygos šiek tiek sušvelnintos dauguma maitinimo įstaigų vis dar negali dirbti visu pajėgumu. Su nežinomybe, kas bus ateityje susidūrę maitinimo paslaugų sektoriaus verslininkai viltis deda į vasaros sezoną. Nors restoranai ir kavinės per karantiną gali tiekti maistą išsinešimui, vis tik daugelio savininkų nuomone, ši paslauga nėra tokia paklausi. Ji labiau atsiperka toms įmonėms, kurios internetu priimdavo užsakymus ir iki karantino.

Verslo paskola lengvatinėmis sąlygomis kavinių ir restoranų verslui

Kai kurie maitinimu užsiimančių verslų savininkai džiaugiasi valstybės įsteigtomis priemonėmis verslumui skatinti. Šiuo metu startavo finansinė priemonė, skirta gauti lengvatinę verslo paskolą. Tai smulkioms ir vidutinėms įstaigoms, nukentėjusioms nuo COVID-19 protrūkio skirta priemonė. Ši lengvatinė verslo paskola gali būti skirta svarbiausiems mėnesio mokėjimams padengti – atlyginimams, patalpų nuomai, kitoms būtinoms išlaidoms. Jos palūkanos siekia nuo 0,01 % iki 0,19 procento. Norintieji gauti lengvatinę verslo paskolą turėtų kreiptis su prašymu iki 2020 metų liepos 31 dienos.

Prognozuojama, kad dėl koronaviruso pandemijos žmonės vasarą mažiau keliaus ir daugiau ilsėsis Lietuvoje, todėl restoranų ir kavinių verslai viltis deda į kelis vasaros mėnesius. Galbūt daugiau atostogautojų ilsėsis Lietuvos kurortuose. Tokios valstybės įsteigtos priemonės kaip lengvatinė verslo paskola, dalis darbuotojų atlyginimo kompensavimo bei artėjantis šilčiausias metų laikas gali padėti išsilaikyti kavinių ir restoranų verslams.

Ilgąjį savaitgalį galėjo džiaugtis lankytojais

Sušvelninus karantino sąlygas, gegužės mėnesį jau galima aptarnauti klientus lauko kavinėse ir restoranuose, išlaikant didesnį atstumą. Pradžioje, gegužės 1 dieną buvo galima pamatyti vos vieną kitą klientą sėdintį kavinių terasoje. Tačiau jau pirmąjį ilgąjį savaitgalį Vilniuje, gražesnėse ir jaukesnėse vietose pritrūko vietų atsisėsti. Lauko terasos buvo užimtos iki vakaro. Vis tik ne visos kavinės turi gausesnį kiekį lankytojų, o tik tos, kurių lauko terasų plotas yra gan didelis, šalia nėra gyvenamųjų namų. Daugelyje mažesnių kavinių yra vos kelios sėdimos vietos lauke ir dar reikia išlaikyti atstumą nuo gatvėje einančių žmonių. Todėl jų savininkai negali priimti didesnio lankytojų srauto ir dirbti jiems neapsimoka. Lieka laukti karantino pabaigos.

Laimė, verslo paskola lengvatinėmis sąlygomis galima pasinaudoti, net jei ir bus atšauktas karantinas, iki liepos 31 dienos. Belieka tikėtis, kad itin mažos palūkanos padės verslininkams išsilaikyti ir atsigauti vasaros laikotarpiu.