Paminklai dabar kiekviename mieste gaminami skirtingomis kainomis

paminklai
Nuotrauka: https://pixabay.com/en/sunrise-cemetery-cross-graves-426085/

Paminklų kainos stebina daugelį žmonių, tačiau ekspertai pastebi, kad Vilnių išskirti reikėtų labiausiai – čia paminklai gaminami bene didžiausiomis kainomis. Norintiems išvengti tokių didelių kainų, patariama dairytis į aplinkinių rajonų ar miestų specialistus. Jie paminklų gamybos darbus neretai atlieka daug pigiau. Žinoma, norintiems užsisakyti paminklų gamybos paslaugas, taip pat reikėtų įvertinti norimus darbus. Kartais paminklų gamintojai dideles kainas nustato visai pagrįstai. Štai, jeigu kreipsitės dėl išskirtinio dizaino paminklų gamybos, tai tikėtina, kad teks išleisti nemažą sumą. Tiesiog, paminklų gamybos paslaugas ar kapaviečių tvarkymo darbus norintys užsisakyti gyventojai iš pradžių turi patys įvertinti darbų apimtį.

Kreipiantis dėl paminklų gamybos darbų, pirmiausia reikėtų įvertinti visus faktorius, kurie galėtų daryti įtaką paslaugų įkainio nustatymui. Paminklų gamintojai akcentuoja, kad kuo daugiau darbų jiems teks atlikti, tuo didesnė bus galutinė kaina. Labiausiai tai taikoma tiems, kurie kreipiasi ne dėl standartinių gaminių. Pavyzdžiui, norintiems, jog paminklas būtų pagamintas iš kažkokio retos rūšies akmens, teks išleisti nemenką sumą. Gamintojams teks užsakyti tinkamų matmenų akmens luitus ir tikėtina, kad jie bus užsakomi už užsienio tiekėjų. Lietuvoje ne visuomet galima rasti reikalingas medžiagas galinčius parūpinti tiekėjus. Būtent išskirtinės rūšies akmens naudojimas paminklų gamyboje gali pakelti bendrą paslaugų kainą.

Kas liečia kitus kriterijus, kurie pakelią paminklų gamybos kainas, tai ne ką mažiau svarbu išskirti ir dizainus. Grįžtant į pradžią, paminklai pagal išskirtinius dizainus gaminami brangiau, nes tenka juos projektuoti nuo nulio. Projektavimo darbai gali būti užsakomi iš tų pačių paminklų gamintojų arba kreipiantis į kitus paslaugų teikėjus. Projektavimo darbai kainuoja papildomai, todėl tai vėlgi – pakelia bendrą paslaugų kainą.

Tiems, kurie nori išleisti kuo mažesnę sumą, patariama dairytis į standartinius gaminius, nes jų kainos yra optimaliausios. Taip pat reikia nepamiršti, kad gamintojus reikia rinktis ir pagal vietoves. Matote, jeigu jūs užsisakysite paminklų gamybos ir montavimo paslaugas iš tų bendrovių, kurios yra įsikūrusios labai toli nuo kapinių, tai logiška, kad tiems paslaugų teikėjams atsiras nemažos išlaidos dėl keliavimo. Jas turėsite padengti jūs.