Pasisemti kalėdinio ūpo į Istorinę Prezidentūrą

Šių metų gruodžio 11 dieną, penktadienį, 17.00 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje (adresas Vilniaus g. 33, Kaunas) vyks jaunųjų Kauno 1-osios muzikos mokyklos talentų pasirodymas. Tai adventinio koncertų ciklo „Iš širdies į širdį“ renginys, kurį miestiečiams dovanoja Kauno senamiesčio draugija ir Kauno 1-oji muzikos mokykla.

Koncerto pradžioje klausytojų lauka trumpas ir įdomus istorikės Justinos Minelgaitės pasakojimas apie tarpukarinio Kauno kalėdinį šurmulį. Ji žada atskleisti, kokiais būdais prieš Kalėdas savo klientus viliojo prekybininkai, kas kalėdiniu laikotarpiu Kaune buvo vadinama „sezon“ ir kaip buvo gaunami „šventpinigiai“. Taip pat renginio dalyviai sužinos apie švenčių laukimą inteligentų šeimose bei Kūčių stalo tradicijas. Istorikė sako, kad klausytojai galės pasisemti idėjų kalėdinės eglutės puošybai ar užsirašyti vieną kitą šventinį receptą.

 Bevardis angelas
Bevardis angelas (organizatorių nuotr.)

Istorinės Prezidentūros sodelyje stovintis menininkės G. Akelienės sukurtas bevardis angelas Prezidentas traukia minias lankytojų, ypač vakarais, kai sodelis pasipuošia kalėdinėmis šviesomis. Užsukę į sodelį, žmonės mielai dalyvauja angelo vardo rinkimuose. Po savaitės balsavimo – pilna dėžutė pasiūlymų! Mažieji balsuotojai dažniausiai siūlo savo vardus: Martynas, Domas, Aidas, Matas, Sofija. Labai populiarūs Vilties, Meilės, Svajonės, Taikos vardai. Siūloma ir įdomių variantų: Kaunius, Blaivybės angelas, Tautos angelas, Palemonas, Miesto angelas. Linksmai nusiteikę balsuotojai angelą siūlo pavadinti Albinu, Anzelmu, Pabėgėliu, Son Goku, Išalkusiu studentu, Celestinu, Optimistu. Tradiciškai nusiteikę balsuotojai angelą vadintų Dalia, Antanu, Aleksandru, Gabrieliumi – tai praeities ir dabarties politinės figūros.

Kauniečiai ir miesto svečiai iki pat Trijų Karalių kviečiami siūlyti vardą Istorinės Prezidentūros angelui Prezidentui. Kiekvieną savaitę muziejaus Facebook paskyroje bus viešinami įdomiausi ir populiariausi variantai, o galutiniai rezultatai bus suskaičiuoti ir paskelbti 2016 metų sausio 6 dieną.

Šventiškai papuoštą Istorinės Prezidentūros sodelį ir koncertų ciklą „Iš širdies į širdį“ miestui dovanoja Kauno senamiesčio draugija, Kauno 1-oji muzikos mokykla, įmonių grupė „Nuova“, Kauno miesto savivaldybė ir Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune.

Maloniai kviečiame atvykti.