Paskaita ir diskusija „Europos paveldo ženklas: Kauno tarpukario architektūros vertės“

Šių metų gegužės 7 dieną, ketvirtadienį, 17.00 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, Vilniaus g. 33, Kaune kviečiame į architektūros istoriko dr. Vaido Petrulio paskaitą ir diskusiją „Europos paveldo ženklas: Kauno tarpukario architektūros vertės“.

2015 metų balandžio 15 dieną 1919–1940 m. Kauno architektūriniam paveldui buvo iškilmingai įteiktas Europos paveldo ženklas. Paskaitos metu klausytojai susipažins su šio įvertinimo tikslais ir reikšme, detaliau sužinos apie pastatus, paminėtus šioje garbingoje nominacijoje. Diskusijoje bus kalbama apie tai, kaip šis įvykis galėtų prisidėti prie Kauno miesto ir jo architektūrinio palikimo išsaugojimo bei populiarinimo.

Europos paveldo ženklo įteikimas Kauno miestui
Europos paveldo ženklo įteikimas Kauno miestui

Europos paveldo ženklastai Europos Sąjungos iniciatyva, kuria siekiama pažymėti atrinktų paveldo vietų istorinę ir kultūrinę svarbą Europai ir Europos Sąjungos kūrimui. Tarpvyriausybinė Europos paveldo ženklo iniciatyva buvo pradėta 2006 metais Grenadoje, Ispanijoje. Šio ženklo vertė siejama su švietėjiška veikla, paveldo vietų bendradarbiavimu dalijantis patirtimi ir geriausios praktikos pavyzdžiais.

Dr. Vaidas Petrulis yra architektūros istorikas, KTU Architektūros ir statybos instituto vyr. mokslo darbuotojas, monografijų „Architektūra sovietinėje Lietuvoje“ (2012) bei „Lietuvos tarpukario architektūrinis palikimas: materialumo ir nematerialumo dermė“ (2015 m.) bendraautoris, taip pat skaitmeninio Lietuvos architektūros istorijos archyvo www.autc.lt iniciatorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *