Patarimai renkantis garažo vartus

Be lauko durų, garažo vartai daro didžiulę įtaką namo išorės estetikai. Garažo vartų pasirinkimas yra stulbinantis, nuo įvairių medžiagų, spalvų iki skirtingų dizainų. Štai keli patarimai, kurie padės išsirinkti geriausius garažo vartus:

  1. Medžiagos pasirinkimas

Garažo vartai yra gaminami iš didelio medžiagų asortimento. Visų pirma plieninės durys, jos susideda iš plieninių plokščių konstrukcijų, tarp kurių yra putplasčio. Toliau, mediniai garažo vartai – jie taip pat sudaryti iš izoliuotų plokščių, tačiau jų priekis apkaltas mediena. Mediniai garažo vartai gali būti įvairaus dizaino, klasikiniais arba moderniais raštais ir ornamentais. Mediena yra ilgaamžiška ir nereikalauja jokios papildomos priežiūros. Ir galiausiai, pati novatoriškiausia garažo vartų kategorija – į fasadą įmontuoti garažo vartai. Čia medžiagų pasirinkimas yra begalinis: aliuminis, kompozitas ir t.t.

  1. Vartų spalva

Šiais laikais garažo vartus galima padengti bet kuria norima spalva. Spalvos gali būti išgaunamos individualiai, kad derėtų prie bendro namo dizaino. Taip pat garažo vartai gali būti apklijuojami specialia plėvele, kuri ne tik suteikia spalvą, bet ir atlieka apsauginę funkciją.

  1. Garažo vartų pritaikymas pagal poreikius

Jei reikalinga natūrali dienos šviesa garaže, durys gali būti pagamintos su įmontuotais langais, jie gali būti bet kokio dydžio ar formos. Jei garažo vartus planuojama naudoti, kaip atsarginį įėjimą, į juos galima įmontuoti duris. Tarpusavyje derinami papildomi komponentai gali padėti sukurti ne tik gražius, bet ir labai praktiškus garažo vartus.

  1. Vartų atidarymo mechanizmas

Šiandieniniai garažo vartai gali būti automatizuoti ir atidaromi vieno mygtuko paspaudimu. Todėl lengva ir patogu atidaryti ir uždaryti neišlipus iš automobilio ar neišėjus iš namų.

  1. Saugumas

Automatiniai garažo vartai yra kuriami atsižvelgiant į saugumo reikalavimus. Todėl juose įdiegti mechanizmai užtikrina, jog uždarant vartus, jie pasikels, jei atsiras kliūtis.