Jeigu nusprendėte bandyti atnešti naują gyvybę į šį pasaulį – pirmiausia reikėtų jus pasveikinti priėmus tokį rimtą bei atsakingą žingsnį. Ne kiekvienas žmogus ryžtasi prisiimti tokią atsakomybę. Tėvystė ir motinystė – nuostabiausias dalykas, kuris gali įvykti jūsų gyvenime, tačiau yra ir sudėtingų dalykų bei niuansų, kurių būsimieji tėveliai ir mamytės dar nežino. Nesvarbu kiek dalykų stengsitės sužinoti, kažkas vis tiek bus nauja. Tačiau tam, kad staigmenų būtų kuo mažiau, štai patarimai planuojantiems šeimos pagausėjimą.
Vaiko auginimas – svarbiau nei karjera
Nepykite ambicingieji vyrai, arba karjeros norinčios moterys, tačiau vaikas ir jo gyvenimas yra šimtą kartų svarbiau nei bet kokie pardavimai, paaukštinimai ar alga. Nors uždirbti vaikui reikia, tačiau aukoti laiko su juo ar ja dėl darbo nevalia!
Jeigu to daryti ir savo karjeros sustabdyti nesate pasiruošę arba dar neturite stabilaus finansinio pagrindo po kojomis – šeimos gausinti nereikėtų. Daug namų šeimininkių/mamų (minime moteris, nes jos dažniau būna su mažais vaikais) imasi dirbti freelance, iš namų. Taip galima suderinti du dalykus – siekti karjeros/uždirbti ir nepraleisti smagių akimirkų su vaiku.
Tas pats galioja ir tėčiams.
Pasiruoškite žaisti
Vaikus suaugusieji beveik visada mato žaidžiančius. Taip jaunieji piliečiai mokosi, lavėja, susipažįsta su aplinka ir linksmai praleidžia laiką. Jeigu vaikas yra vienas, mažesnio amžiaus arba gyvenate kaimynystėje, kur nėra daug kitų vaikų – pasiruoškite tikrai daug žaisti.
Tam, kad vaikas turėtų saugius, gerus ir jam/jai patinkančius žaislus, juos pirkite kartu! Užsukę į internetinę parduotuvę varle.lt, rasite ir pamatysite, kad patys įvairiausi žaislai iš varle.lt sudomins jūsų atžalą. Na, o tada jūs galite tarti finalinį žodį ir pasirinkti tai, kas jūsų nuomone duos daugiausiai džiaugsmo ir didžiausią naudą vaikui.
Kantrybė, kokios net neįsivaizduojate
Statistikos duomenimis, keturmetis per dieną užduoda po 300 klausimų. Ar įsivaizduojate ką reiškia per savaitę atsakyti į 2000 klausimų? Ar suvokiate kiek iš jų bus kvaili ir nereikšmingi?.. Tikrai ne. Pasiruoškite atsakyti į daugiau nei 40 tūkstančių klausimų, kuriuos užduos vaikas tarp 2 ir 5 metų amžiaus.
Tuo pat metu reikia neprarasti gero tono, kai jie ką nors sulaužo, sugadina arba prisiverda košės su kitais žmonėmis. Labai lengva yra pratrūkti ir apšaukti, daug sunkiau pasisodinti, pamokyti ir paaiškinti, kas gerai, o kas ne ir kaip klaidas pašalinti. Tačiau niekas niekada ir nesakė, kad auginti vaikus bus lengva…
Miegas? Pamirškite.
Juokas juokais, bet ypač kūdikių tėvai miega labai mažai. Problema ta, kad kol vaikas nekalba, negali pats pavalgyti ir nueiti į tualetą, tol miegas visada yra labai stipriai išbalansuotas. Dėl to karjerą reikėtų atidėti, nes jūsų kūnui labai ne į naudą mažai miego ir intensyvus protinis ar fizinis darbas.
Geriausia metodika, kurią kol kas žmonija išrado – pasikeitimai. Pvz. vieną dieną naktį (jei reikia) keliasi tėtis, kitą – mama ir taip toliau.
Viskas turi būti rodoma su pavyzdžiu
Jūs būsite didžiausias vaikų autoritetas. Tai yra didžiulė galia ir didžiulė atsakomybė. Jeigu vaikas suklydo, negalima tik kelti balsą ir sakyti, kad kažką jis/ji daro ne taip. Pvz. pykti, kad vaikas mokykloje keikėsi, nes taip daryti „negražu“, jei jūs patys prie jų keikėtės būdami už vairo – veidmainiška. Vaikas augs ir supras, kad jūs sakydavote vieną, o darydavote kitą ir laikui bėgant gali labai suprastėti jūsų santykiai.
Kai vaikas klysta, skirkite laiko pokalbiui. Kuo ramiau apžvelkite bėdas, būtinai leiskite ir skatinkite juos kalbėti ir tada tikrai turėsite daug mažiau problemų.
Visko taip greit neparduokite ir neišmeskite
Čia papildomas patarimas. Neišmeskite pirmųjų batukų, pirmosios soskės/čiulptuko, darykite kuo daugiau nuotraukų ir branginkite tuos prisiminimus, kurie tuoj baigsis ir niekada nebegrįš.
Tiesa, vežimą irgi pasilikite, nes pamatysite, kad vaikas jums labaaaaai patiks ir čia pat norėsis antro. 😊