Kodėl daugelis renkasi tiesinti dantis breketais?

breketai

Daugelis žmonių svajoja apie holivudišką šypseną. Tačiau ne visi ją gauna genetiškai paveldėjama iš tėvų. Kartais tenka įsikišti ir gydytojui-ortodontui, kuris savo profesionalumu padės pasiekti norimą rezultatą, parinkdamas jiems labiausiai tinkamas priemones. Vienos populiariausių yra breketai. Vilniuje šią paslaugą siūlo beveik kiekviena odontologijos įstaiga, kurioje dirba gydytojai – ortodontai. Tačiau tai dar nereiškia, kad verta eiti į pirmą pasitaikiusią kliniką, nes reiktų pasidomėti ne tik kainų politika, bet ir gydytojo-ortodonto kvalifikacija ir patirtimi. Reiktų nepamiršti, kad kas tiko vieniems žmonėms, nebūtinai tiks ir jums, nes kas kartą breketų sistemos yra parenkamos, atsižvelgiant į individualią situaciją.

Dantų tiesinimas breketais yra ilgalaikis procesas, tad jei tikitės greito rezultato, jums tikrai nieko nepavyks pasiekti per trumpą laiką. Priklausomai nuo dantų būklės ir nustatyto gydymo plano, dantų tiesinimo breketais procesas gali trukti net iki poros metų.

Breketų būna įvairių rūšių. Galite rinktis metalinius, pagamintus iš titano ir nerūdijančio plieno mišinio. Tačiau daugelis pacientų renkasi mažiau pastebimus – keramikinius, safyrinius ar liežuvinius breketus. Yra net breketai, kurie yra tvirtinami iš kitos – vidinės dantų pusės., todėl gali būti visiškai nepastebimi. Tačiau yra vienas trūkumas – keramikiniai ir safyriniai breketai nėra tokie pat patvarūs, kaip tie, kurie yra pagaminti iš metalo.

Jei jums uždėti breketai, tuomet ortodontas jums papasakos, kaip juos tinkamai nešioti ir prižiūrėti. Itin kruopščiai reikia išvalyti tas vietas, aplink breketų plokšteles, užklijuotas ant dantų. Taip pat svarbu naudoti specialius tarpdančių šepetėlius ir siūlus, padedančius išvalyti maisto likučius ir susikaupusias apnašas. Rekomenduojama, nešiojant breketų sistemas, kruopščiai valytis dantis po kiekvieno maisto.