Pavasario muzikos alchemija su grupe „Merope“

Šių metų balandžio pabaigoje į Lietuvą 3-ią kartą atvyksta unikalią garsų alchemiją kurianti world muzikos grupė „Merope“. Ji visus Lietuvos klausytojus apdovanoja neeiline galimybe – pirmiesiems pabūti 2-ojo grupės albumo “Amaranthine“, dedikuoto pasaulio jūroms ir vandenynams, pristatymo koncertuose.

„Merope“ sudaro 5-i iš skirtingų šalių bei tradicijų kilę muzikantai: Jean – Christophe Bonnafous (Prancūzija), grojantis bansuri fleita, grupės vokalistė ir kanklininkė Indrė Jurgelevičiūtė (Lietuva), Bert Cools (Belgija) – gitara ir efektai, kontrabosininkas Marcello Windolph (Vokietija/Brazilija) ir Miguel Hiroshi (Ispanija) – perkusija.

Unikaliu elementų deriniu, nepaprasta pasirodymų atmosfera bei begaliniu atvirumu kerinti „Merope“ muzika klausytojų širdis pripildo pačios geriausios energijos ir kviečia kartu su atlikėjais keliauti po dar neištirtas erdves.

Muzikos grupė „Merope“

Apie „Merope“ muziką bei vertybes pasakoja bei svajonėmis su mumis dalinasi lietuviškoji grupės dalis – Indrė Jurgelevičiūtė.

„Merope“ sudaro penki nariai ir kiekvienas jūsų esate kilęs vis iš kitos šalies. Taigi kas yra būdinga jūsų muzikai, kurioje susilieja tiek daug skirtingų kultūrų?

„Merope“ muzikoje dažniausiai skamba mūsų pačių kūryba, susipynusi su įvairių muzikinių tradicijų bei stilių elementais. Mus įkvepia lietuvių liaudies melodijos, tačiau jas savaip aranžuojame, galima išgirsti Indijos bei Viduržemio jūros regiono muzikos motyvų, taip pat elektroninės bei džiazo, improvizacinės, minimalistinės muzikos elementų. Neapsiribojame vienu stiliumi ir nesistengiame groti tradicinės vienos šalies muzikos. Mums įdomu apjungti savo skirtingas muzikines patirtis ir ieškoti bendro naujo skambesio. Naudojame ir tradicinius instrumentus (lietuviškas kankles, Indijos bambukinę fleitą bansuri, afrikietišką calabas), tačiau dažnai jiems nebūdingame kontekste.

Kaip atradote vienas kitą ir kodėl nusprendėte pradėti drauge koncertuoti? Ar buvote girdėję vieni apie kitų gimtąsias muzikines tradicijas iki susitikimo?

Grupės iniciatorius buvo Jean – Christophe Bonnafous, jis mus visus pažinojo ir subūrė pirmiesiems įrašams Ispanijos Siera Nevada kalnuose 2012 metais. Iki pirmojo susitikimo ne tik kad nebuvome girdėję vienas kito muzikos, bet net nepažinojome visų grupės narių. Gyvenimas suvedė mus į būrį ir vis dar bandome išsiaiškinti kodėl… Pirmieji įrašai buvo ne tik muzikinis, bet ir žmogiškas išbandymas, brangi patirtis, per kurią tapome viena muzikine šeima. Mus vienija tos pačios vertybės bei bendros muzikinės idėjos, esame labai skirtingi, tačiau puikiai vienas kitą papildome. Visi penki esame keliautojai, tačiau nuolat palaikome kūrybinį procesą net būdami skirtinguose žemynuose.

Kam ir kodėl kilo idėja pavadinti grupę „Merope“ vardu? Ar domitės astronomija, kad pasivadinote Plejadžių sietyno žvaigždės vardu?

„Merope“ yra paslaptinga žvaigždė Plejadžių sietyne, kurią gaubia ūkas. Kai susibūrėme pirmiesiems įrašams, neįsivaizdavome kaip skambės mūsų muzika ir mus žavėjo ši nežinomybės, neištirtų tolių bei negirdėtų garsų metafora. Mums patinka idėja, kad per muziką galima pasiekti nepažįstamas ir neištirtas erdves.

Kodėl nusprendėte savo pirmąjį albumą „9 Days“ įrašinėti kalnuose, naudojantis vien tik saulės energija? Kiek jums svarbi gamta bei ekologija kūryboje ir gyvenime? Ar galima jus visus vadinti gamtos vaikais?

Mes visi esame gamtos vaikai.  Ir – taip, mums labai svarbus ryšys su gamta, ne tik muzikoje, bet ir kasdienybėje. Pirmojo albumo įrašų idėja buvo pabėgti nuo triukšmingo ir greito miesto gyvenimo bei į albumą sudėti muzikavimo gamtoje patirtis. Geriau įsiklausius, albume girdisi praskrendančių paukščių ir čirpiančių cikadų balsai. Antrąjį albumą “ Amaranthine “ dedikuojame pasaulio jūroms ir vandenynams. Viena iš didžiausių mūsų įkvėpėjų yra meilė gamtai ir vienas kitam, tad per savo muziką norime apie tai kalbėti. Tai ir viena iš priežasčių, kuo mus taip žavi folkloro tekstai, švelniai ir subtiliai kalbantys apie žmogaus bei gamtos ryšį.

Kas jus įkvepia kurti muziką ir kokios vertybės jums yra svarbiausios? Kokie muzikantai ar muzikos stilių pavyzdžiai jus paskatino eiti artistų keliu?

Mus įkvepia pati muzika, akimirkos, kai pasijunti vieniu su kitais. Nuoširdumas, laisvė, meilė, dalijimasis, ramybė, švelnumas, subtilumas, jautrumas – tai vertybės, kurios įkvepia kurti. Taip pat įkvepia laisvos dvasios muzikantai, nepriklausomai nuo stiliaus perteikiantys emociją šimtu procentų, skleidžiantys gerą energiją ir savo muzika pasakojantys istorijas. Mus žavi bei inspiruoja senosios muzikinės tradicijos, iš kurių galime daug išmokti, tačiau jų įkvėpti norime kurti šiandienos muziką, aktualią ir šiais laikais.

Grupė „Merope“

Apie ką yra jūsų muzika? Kokias emocijas perteikiate savo kūryba, ką ja norite pasakyti klausytojams?

Pirmiausia norime, kad klausytojas jaustųsi laisvas jausti ir galvoti, ką tik nori. O mes norėtume dalintis gera energija. Paprastais, bet svarbiais dalykais, kurie svarbūs ir mums patiems – per muziką kalbėti apie ramybę, laisvę, paprastumą, jautrumą, meilę. Muzika yra didi jėga, tad norime ja skleisti tik gerus jausmus, paskatinti kitus svajoti ir fantazuoti, pakviesti į subtilią kelionę per garsą.

Kokie jūsų tolesni muzikiniai planai ir svajonės?

Mūsų svajonė yra pasiekti žmones savo muzika. Nesustoti tyrinėti, ieškoti ir keliauti. O paskutinė stotelė – koncertas Plejadėse.

Kelintą kartą koncertuosite Lietuvoje? Kuo pasirodymai Lietuvoje skiriasi nuo koncertų kitose šalyse?

Lietuvoje koncertuosime trečią kartą. Nuo grupės gyvavimo pradžios jau grojome Ispanijoje, Belgijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Meksikoje, tačiau koncertai Lietuvoje mums visuomet ypatingi. Visų pirma tai yra šalis, kurios folkloras mus dažnai įkvepia kūrybai, o visi „Merope“ tekstai skamba lietuvių kalba. Su šia publika jaučiame ypatingai šiltą ryšį ir visuomet čia pasijuntame tarsi namuose. Labai smagu, kad pirmieji antrojo albumo pristatymo koncertai įvyks būtent čia.

Pabaigai atskleiskite, ko mūsų šalies klausytojai gali tikėtis iš artėjančių pasirodymų? Gal norėtumėt ką nors perduoti jūsų laukiantiems gerbėjams?

Kviečiame ateiti į koncertą atviriems muzikai ir praleisti vakarą kartu su mumis, o mes pasidalinsime dainomis iš naujojo albumo. Labai visų laukiame.

Ačiū už atsakymus!

Grupės „Merope“ koncertai:

  • 2015 m. balandžio 29 dieną, 19 valandą, „Saulės” koncertų salė, Šiauliuose (bilietai www.bilietupasaulis.lt)
  • 2015 m. balandžio 30 dieną, 19 valandą, Rusų dramos teatras, Vilniuje
  • 2015 m. gegužės 1 dieną, 19 valandą, VDU Didžioji salė, Kaune
  • 2015 m. gegužės 2 dieną, 19 valandą, klubas „Ramybė”, Palangoje

„Merope“ – Undine

„Merope“ video

https://www.youtube.com/watch?v=G0qUf-g3Dww

Daugiau infoformacijos: www.gmgyvai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *