Susitikimas su austrų rašytoju, vertėju ir kritiku Kornelijumi Heliu

2015 metų balandžio 25 dieną, šeštadienį, 14.00 valandą, Maironio lietuvių literatūros muziejuje (adresas Rotušės a. 13, Kaunas) įvyks popietė „Apie austrų literatūrą, save ir ryšius su Lietuva“: susitikimas su austrų rašytoju, vertėju ir kritiku Kornelijus HelisKornelijumi Heliu.

Lietuviams Kornelijus Helis ypač brangus dėl gausybės lietuvių literatūros vertimų, dėl lietuvių kalbos ir kultūros sklaidos vokiškai skaitančioje Europoje.

Jis yra parengęs dvi lietuvių literatūros antologijas, kuriose yra nemažai jo paties verstų tekstų. Skaitančią Europą supažindino su A. Vienuolio, K. Platelio, M. Katiliškio, V. Bložės, R. Gavelio, M. Ivaškevičiaus, J. Ivanauskaitės, A. Marčėno, J. Kunčino, V. Juknaitės ir daugelio kitų autorių kūryba.

Kornelijaus Helio darbai įvertinti gražiais apdovanojimais: Austrijos valstybine premija už mokslinę publicistiką (1996 metais), Lietuvos rašytojų sąjungos Poezijos pavasario prizu už lietuvių poezijos vertimus į vokiečių kalbą (2004 metais), Lietuvos Respublikos ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“, Karininko kryžiumi (2004 metais), Švento Jeronimo premija už lietuvių literatūros vertimus (2010 metais).

Kornelijus Helis abiem 2009 metų Europos kultūros sostinėms rengė literatūrinius projektus: „Lincas skaito Vilnių“ (Lince) ir „Vilnius skaito Lincą“ (Vilniuje).“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *