Personalinė Marijos Griniuk paroda Kauno pilyje „Konstrukcija“

Šių metų balandžio 2 dieną (ketvirtadienį), 16.00 valandą, Kauno pilyje (adresu Pilies g. 17, Kaunas) bus atidaryta personalinė menininkės Marijos Griniuk paroda „Konstrukcija“.

Šiuo metu Danijoje gyvenanti menininkė pristatys video instaliaciją, kurioje iš dirbtinių medžiagų kurta tekstilės objektų konstrukcija atgyja per animuotą videoprojekciją ir čia pat yra likviduojama, taip nagrinėjant miesto kaip konstrukcijos sąvoką ir prisiminimų kaitą kaip jos destrukciją.

Konstrukcija pereina raidos etapus nuo miestui reikalingo objekto iki naujos visuomenės Marija Griniuknepageidaujamo objekto. Ji gali simbolizuoti blogį, būti konstruojama ir dekonstruojama, kartais – tapti masine produkcija ar netgi kolekciniu objektu. Kontrukcija gali būti sunkiai susiejama su kiekvieno žmogaus individualiu prisiminimu apie jos pirmapradį pavidalą ir todėl nepriimtina. Taip ji traktuojama kaip falsifikatas – sluoksnis, išnykstantis keičiantis kartoms ir tuomet tampantis organiška naujos atminties dalimi.

Menininkė Marija Griniuk su konstrukcijos tema dirba jau ilgą laiką. Tyrimus šia kryptimi menininkė pradėjo dar prieš 9 metus, remdamasi Vilniaus archyvine medžiaga, Vilniaus gatvių fotografija ir pokyčiais jose paskutinio šimtmečio laikotarpiu bei tęsia nagrinėjimus kitų Europos miestų kontekste. Menininkės tyrimuose atsispindi domėjimasis organiškais pokyčiais, vykusiais tam tikromis aplinkybėmis miestuose ir šiuos miestus  kaip konstrukciją patyrusių miesto gyventojų kolektyvinė ar individuali, institucionalizuota, ištrinta, teisinga atmintis.

Danijoje gyvenanti bei studijuojanti menininkė Marija Griniuk (gimusi 1984 metais) savo kūryboje jungia skirtingas išraiškos priemones – tapybą, instaliaciją, video, animaciją, performansą, kuriomis kalba apie alternatyvias visuomenes, post-apokaliptines vizijas, visuomenės bei individo vietą kritinėse situacijose.

Marijos Griniuk paroda „Konstrukcija“ veikia veiks nuo 2015.04. 02 iki 2015.04.28 Kauno pilyje (Pilies g. 17) II-V 10:00-18:00 VI 10:00-17:00.

Parodos rėmėjai: Kvadrat.dk, Ny Carlberg Legat, DJK, Kauno miesto muziejus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *