Pirmoji personalinė Andriaus Valiaus paroda „Iliuzija tikiu…“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, (adresas V. Putvinskio g. 64, Kaunas) 2015 metų rugsėjo 4 dieną, penktadienį, 16.00 valandą įvyks Andriaus Valiaus pirmosios personalinės parodos „Iliuzija tikiu…“ atidarymas.

Parodos autorius, kuklus ir drovus žmogus, audžia gobelenus tvankioje senamiesčio palėpėje, piešia eskizus, „kai nėra ką veikti“, ir nė karto nėra parodęs savo visų kūrinių. A. Valius labiausiai Kaune žinomas kaip pedagogas – dirbdamas daugiau nei šešis dešimtmečius, jis išugdė ne vieną menininkų kartą. Atsidėjimas mokytojavimui atėmė kūrybai skirtą laiką, ir dabar dailininkui rūpi visi jo mokiniai, jų kūrybinis kelias, parodos, katalogai. Todėl ir kilo mintis surinkti menininko kūrinius ir pristatyti pirmojoje personalinėje parodoje, parodyti mokiniams ir kolegoms, ką kuria A. Valius.

Andriaus Valiaus paroda
Andriaus Valiaus darbas

A. Valius – klasikinio gobeleno kūrėjas. Tradicinės tekstilės mokyklos kūriniai glaudžiai susiję su liaudies meno tradicija ir tuo pat metu su moderniuoju menu. Dailininkas improvizuoja jautriais spalvų deriniais ir geometrinėmis formomis. Sukūręs siužetinių gobelenų, vėliau visiškai atsisako siužeto ir kuria abstrahuotus, formomis, spalvomis ir atspalviais žaidžiančius kūrinius. Dekoratyvūs, apibendrintų vaizdų kūriniai – poetiškais ir net paslaptingais pavadinimais, kuriuos dažnai mėgsta pabaigti daugtaškiu. Vienas mėgstamiausių pavadinimų – „Iliuzija“. Iliuzija – tarsi visos kūrybos moto: pabėgus nuo realybės, rutinos, kasdieninių darbų ir pasaulio bėdų – tyliai, kantriai ir kruopščiai iš plonų siūlų kurti savąją Iliuziją.

Parodoje pristatomi kūriniai – nuo ankstyviausių iki pat paskutiniųjų, pabaigtų prieš pat parodą, nuaustų įkaitusioje palėpėje karštą šių metų rugpjūtį.

Kuratorė Eglė Komkaitė-Baltušnikienė

Paroda veiks nuo 2015.09.04 iki 2015.10.04

Maloniai kviečiame apsilankyti.