Režisierius E. Jankauskas ir aktorė G. Siurbytė apie ilgą ir sunkią šeimos kelionę

Filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ režisieriui Ernestui Jankauskui 2014 metais buvo įteikta „Sidabrinė gervė“ už „Geriausią trumpametražį vaidybinį kino filmą“. Šiandien jis kartu su vieną pagrindinių vaidmenų minėtoje juostoje sukūrusia aktore Gabija Siurbyte leidosi į „Neįtikėtiną jaunojo išradėjo kelionę“.

Juostoje „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ pasakojama apie šešerių metukų Mildą, kuri ryžtasi sunkiai kelionei, kad iš „karalienės gniaužtų“ išvaduotų savo tėvus. Tad tiek E. Jankauskui, tiek G. Siurbytei puikiai žinoma, kaip elgtis keliaujant su dešimtmečiu T. S. Spivetu.

„Kino pavasario“ salėje rodomas filmas „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“ pasakoja apie berniuko nuotykius pakeliui į Vašingtoną, kur jis be suaugusiųjų žinios ir leidimo vyksta pristatyti savo sukurtų amžinojo judėjimo mašinos brėžinių.

Štai ką apie šį filmą šeimai sako 19-ajame „Kino pavasaryje“ pristatyto filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ kūrėjai E. Jankauskas ir G. Siurbytė.

Filmas "Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus"
Kadras iš filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus”

Šis filmas, persmelktas Jean-Pierre’as Jeunet („Amelija iš Monmarto“, „Dingusių vaikų miestas“) kinematografine magija, žavi nuostabiais Amerikos gamtos vaizdais, nepaprastais kostiumais ir dekoracijomis, sodriomis spalvomis bei išraiškingais personažais.

Jei pasiilgote laiko, kai buvote vaikas, ši juosta – kaip tik jums. Pagrindinis filmo personažas T. S. Spivetas netgi pateikia klausimus, padedančius pasitikrinti „ar jau esi suaugęs“.

„Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“ pritaikyta vaikams – joje daug komiškų elementų, polėkio, tikėjimo, fantazijos. Tačiau lygiai taip pat ji rekomenduotina ir tėvams, nes žinutė, kuri lieka po filmo, skirta būtent jiems. Tai – ilga bei sunki visos šeimos kelionė, susitaikant su tragišku įvykiu.

Nepakartojama Jean–Pierre’o Jeunet savybė – naudojant ryškius ir sodrius, netgi pasakiškus elementus, po jais užslėpti skausmą ir vienatvę. Taigi norintys lengvos pramogos ją ras, kaip ir tie, kurie ieškos gilesnės minties. Režisierius, kaip ir daugumoje kitų savo filmų, tarsi leidžia žiūrovui pasirinkti, kokią istoriją sekti ir ką joje atrasti.

Negalima nepaminėti ir talentingojo aktoriaus Dominique Pinon. Jis vaidina beveik visuose šio režisieriaus filmuose. Pasirodo D. Pinon ir „Neįtikėtinoje jaunojo išradėjo kelionėje“, kur seka nuostabią pasaką apie žvirblį…

Filmo „Neįtikėtiną jaunojo išradėjo kelionė“ anonsas:

https://www.youtube.com/watch?v=yeb9DCocukE

Pilnas „Kino pavasario“ salės repertuaras: http://kinopavasaris.lt/lt/repertuaras