Ruošiame automobilį žiemai: atmintinė, kurią privalu žinoti

Autoservisų meistrai teigia, jog žiemą eksploatuojami automobiliai patiria net keliolika kartų didesnį neigiamą poveikį negu važinėjant vasarą. Nenuostabu, jog tuomet transporto priemonės ir genda daug dažniau. Norint išvengti netikėtų gedimų ir nemalonių situacijų automobiliu būtina pasirūpinti. Ruošiant jį šaltajam metų sezonui daug ką galima atlikti ir patiems, tačiau sudėtingesniais atvejais be autoserviso pagalbos neišsiverčiama.

Į specializuotą autoservisą geriausia vykti ir tuomet, jei automobilį įsigijote visai neseniai, ar tiesiog nemėgstate, neturite laiko, įgūdžių patys viską sužiūrėti ir remontuoti. Čia bus patikrinta transporto priemonės būklė, jei reikės, bus atliekama automobilio diagnostika, kuri leidžia išsiaiškinti visus sistemos gedimus. Fiat servisas pasirūpins įvairių defektų pašalinimu, dirbantys meistrai patars rūpimais klausimais. Dažnai prieš žiemą autoservisuose susirado nemažos eilės, todėl nenorėdami patekti į patį bumą, automobiliu pasirūpinkite iš anksto. Taip išvengsite ne tik ilgo automobilio laukimo, bet sutaupysite ir pinigų.

Ką būtina atlikti?

  • Jei pastebėjote, kad po kelių šaltesnių naktų automobilį užvesti jau sunkiau – patikrinkite jo būklę, distiliuoto vandens kiekį jame. Vasaros metu jis gali išgaruoti, dėl ko akumuliatorius išsikrauna. Dapylus reikiamą kiekį vandens ir pakrovus akumuliatorių, šis turėtų vėl tinkamai veikti.
  • Jei automobilis vis tiek kuriasi sunkiai – verta pagalvoti apie naują akumuliatorių, patikrinti generatoriaus dirželį, ar šis nesuskeldėjęs, neįtrūkęs, kadangi nuo generatoriaus priklauso tinkamas akumuliatoriaus veikimas. Taigi, jei nenorite kiekvieną rytą šalti bandant nesėkmingai užvesti automobilį, pasirūpinkite šia sistema nelaukiant žiemos. Su generatoriumi susijusius gedimus patiems pašalinti gana sudėtinga, bėdas padės išspręsti fiat servisas. Nusprendus įsigyti naują akumuliatorių geriau netaupyti, kadangi geresnis akumuliatorius žiemą nekels jokių rūpesčių, o štai pataupius gali tekti kartu vežiotis specialius pakrovimo laidus.
  • Jei seniai keitėte, pasirūpinkite nauju salono vidaus filtru, kuris surenka kenksmingas, į automobilio vidų patenkančias medžiagas, užtikrina kokybišką ventiliatoriaus ir kondicionieriaus veikimą. Taip pat jis padeda sumažinti ar visai išvengti langų rasojimo. Filtrą rekomenduojama keisti nuvažiavus 10-15 tūkst. kilometrų ar kartą per metus. Jei dažnai tenka važiuoti žvyrkeliu, tuomet filtras gali užsikimšti greičiau.

    Žieminės padangos
    www.askmen.com nuotr.
  • Rudenį būtina pasirūpinti žieminėmis padangomis, nes nuo lapkričio eksploatuoti automobilį su vasarinėmis padangomis mūsų šalyje yra draudžiama. Kaip nepasimesti tarp gausybės gaminių ir išsirinkti tinkamiausias? Žieminės padangos dažniausiai skirstomos į tris rūšis: pagamintas iš kietos gumos, sukurtas minkštos gumos pagrindu bei dygliuotas. Kietesnės padangos geriausiai tinka, jeigu automobilis eksploatuojamas mieste, nuvalytuose keliuose, dygliuotas verta pasirinkti tiems, kurie gyvena užmiestyje arba tiems, kuriems tenka važinėti slidžia, suslėgto sniego kelio danga. Minkštos gumos padangos yra tarpinis variantas: jas pravartu įsigyti tiems, kurie važinėja tiek prižiūrėtais miesto, tiek rečiau valomais užmiesčio keliais.
  • Tinkamos rūšies ir dydžio žieminės padangos padės užtikrinti Jūsų ir keleivių saugumą. Važinėti su senomis, nemažai sezonų naudotomis padangomis yra rizikinga ir pavojinga, kadangi jos ne taip gerai sukimba su kelio danga, todėl ilgėja jų stabdymo kelias, didėja slydimo tikimybė. Padangų dydį rinktis reikėtų pasitikrinus gamintojo instrukcijoje arba ant kuro bako skydelio. Žinoma, dažniausiai padangų dydis pasirenkamas pagal esamų dydį, tačiau tuo atveju, jei įsigijote naudotą automobilį, šiuo rodikliu vadovautis netikslinga: prieš tai buvęs savininkas galėjo parinkti netinkamas padangas.
  • Nepamiškite pasirūpinti ne tik automobilio sistemomis, bet ir pačia jo išvaizda, jeigu Jums tai aktualu. Žiemą automobilio kėbulas kenčia dar labiau negu vasarą, ypač automobilio apačia, kadangi ji veikiama įvairaus purvo, druskų, kurios barstomos keliuose. Tai skatina rūdžių atsiradimą. Norint jų išvengti žiemą automobilį būtina plauti netgi dažniau negu vasarą. Taip pat automobilį prieš šaltąjį sezoną galima padengti antikorozine danga.