Stoglangių užuolaidų idėjos

stoglangiai

Roletai ir markizės yra populiariausi pastaruoju metu tačiau ieškantys originalumo žino kaip pritaikyti įprastas medžiagines užuolaidas neįprastose vietose. Ji trūksta įkvėpimo galima kreiptis į interjero dizainerį. Viena iš praktiškų ir gražiai atrodančių užuolaidų realizavimo būdų su dviem karnizais, plonesnei medžiagai galite naudoti ir bėgelius, pritvirtinkite horizontalioje padėtyje virš ir po stoglangiu. Nenaudojama užuolaidą galėsite nutraukti į norimą pusę. Erdvės pojūtį kambaryje gali išlaikyti tik prie stoglangio prigludusios užuolaidos todėl kambariuose mažesniuose kaip 15 kv.m. venkite eksperimentuoti su ryškiomis spalvomis, geriau priderinkite prie baldų spalvos.

 

Audinį pasirinkite pagal tai ar norite kad šviesa dienos metu būtų įleidžiama į vidų ar ne. Vaikų kambariui geriau rinktis nepralaidžias šviesai užuolaidas kad vaikai dienos metu galėtų miegoti netrukdomi. Gera žinia tiems kas yra įsirengę stoglangius su lietaus davikliu, prie šių stoglangių galima prijungti ir automatinius nuotoliniu būdu valdomus roletus. Bėda tik ta kad tokius reikės pirkti iš gamintojo ir tai kainuos kone dvigubai nei mokėtumėte įprastoje parduotuvėje.

 

Burės tipo banguotos užuolaidos tinka ne tik šlaitinio stogo langams bet ir horizontalioj padėtyje esantiems langams. Tokios užuolaidos gali būti pasiūtos ir iš storesnės medžiagos, jei parinksite tamsesnį atspalvį pavėsis bus didesnis ir į kambarį pateks mažiau šilumos. Jos atliks ne tik tiesioginę funkciją apsaugoti nuo šviesos bet ir taps stilingas kambario akcentas. Tokio tipo užuolaidos tinka kambariams nuo 25-40 kvadratinių metrų ir didesniems. Užuolaidų dydžius modeliuokite pagal lango dydžius kurių pavyzdžius rasite čia:

https://stogulinija.lt/produktai/stoglangiailiukaipalepes-laiptai/stoglangiai/

 

Jei privatumas jums nėra pats svarbiausias dalykas, gyvenate atokioje vietoje kur nėra kaimynų arba jūsų namo langai neatsukti į daugiaaukščius namus verta apsvarstyti ir langų stiklų tamsinimo idėją.