Šilumos siurbliai

šildymas

Namų šildymas neretai tampa ganėtinai sunkiu pasirinkimu, ypač kai pasiūla rinkoje yra tokia plati. Kiekvienas sprendimas turi savo privalumus ir trūkumus, o tai reiškia, kad reikia gerai įvertinti savo poreikius ir prioritetus, ieškant pačio tinkamiausio varianto. Ieškantys modernių ir ekologiškų sprendimų namų šildymui turėtų atkreipti dėmesį į šilumos siurblius. Privalumas šių sistemų yra tas, kad patalpų šildymui arba šaldymui yra naudojama šiluma, esanti aplinkoje: ore, vandenyje ar žemės gilumoje.

Šilumos siurbliai yra skirstomi pagal savo veikimo principą, o tiksliau pagal tai iš kur yra imama šiluma ir kur ji yra perduodama. Taigi įrenginiai pažymėti sistema oras-oras, reiškia, kad šiluma yra paimama iš oro lauke ir perduodama į patalpas. Jei siurblio paskirti yra šildyti vandenį, naudojant išorėje esantį orą, tai tokia sistema vadinama oras-vanduo. Šiuolaikiniai įrenginiai yra pajėgūs veikti net kai lauko temperatūra nukrenta iki -35 °C, o tai reiškia, kad jie idealiai tinka mūsų šalies klimatui.

Natūraliai kyla klausimas: „iš kur imama šiluma, kai lauke yra šalta?“. Tačiau reikia prisiminti, jog fizikinis absoliutus nulis yra lygus -273 °C ir viskas, kas yra virš šios temperatūros turi savyje šilumos, kurią galima ištraukti, kaupti ir naudoti šildymui. Sistemos, kuriose šiluma yra paimama iš vandens telkinių arba grunto, būna gerokai efektyvesnės, nes šių šaltinių temperatūra nekrenta žemiau 0 °C, o tai reiškia, kad ir energijos šilumos perdavimui reikia mažiau ir pačios šilumos perduodama gerokai daugiau. Tačiau tokių sistemų įrengimas yra brangesnis, nei oro šilumos siurblių, kuriuos įrengti galima praktiškai bet kurioje patalpoje. Moderniausi sprendimai yra labai lengvai valdomi netgi per atstumą ir filtrų pagalba yra galimybė namuose visada turėti švarų orą.