Sprendimai, kurie padeda pagerinti namų orą

 

Mūsų namai yra ta vieta, kurioje norime atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos ir smagiai bei ramiai praleisti laiką su savo artimaisiais. Mes investuojame savo laiką ir jėgas į namų interjero kūrimą, tinkamą daiktų išdėstymą ir namų ruošos darbus. Tuo tarpu švaraus vidaus patalpų oro užtikrinimas labai dažnai yra pamirštamas arba nuvertinamas, nors iš tikrųjų oras, kuriuo kasdien kvėpuojame savo namuose, turi tiesioginį poveikį gyvenimo kokybei, komfortui, sveikatai ir bendrai savijautai.

Todėl pateikiame jums keletą patarimų, kurių pagalba galite pagerinti savo namuose vyraujančio oro kokybę.

Kas įtakoja didesnę oro taršą vidaus patalpose?

Nemaža dalis žmonių yra linkę manyti, kad oro taršą nulemia tik ozonas, smogas, išmetamosios dujos ir kiti teršalai, kurie yra aptinkami lauke, tačiau vis dėlto kai kurie teršalai paveikia ne tik išorės, tačiau ir vidaus oro kokybę. Be to, vidaus patalpų orą teršiančios medžiagos gali būti netgi žalingesnės. Ir tokios kenksmingos medžiagos gali atsirasti iš baldų, buitinės chemijos priemonių, dažų ir kt. Namų ore taip pat gali būti ir didelis kiekis dulkių, dūmų bei naminių gyvūnų plaukų. Visa tai nulemia prastą vidaus patalpų oro kokybę, sukeliant astmą ir įvairias alergijas. Ką jau kalbėti ir apie dar rimtesnį pavojų žmogaus sveikatai. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad kasdien kvėpuotume šviežiu, gaiviu ir švariu oru.

Pasirūpinkite veiksmingu vidaus patalpų vėdinimu

Vidaus patalpų vėdinimas yra viena iš pagrindinių ir svarbiausių priemonių, padedančių užtikrinti kokybišką ir švarų orą. Tačiau dažname būste šis klausimas nebūna išspręstas, o tai reiškia, kad kasdien kvėpuojama prastu ir užterštu oru, kuris gali būti netgi iki 100 kartų labiau užterštas nei lauko oras.

Taigi, bene veiksmingiausias sprendimas yra rekuperacinio vėdinimo sistemos įrengimas. Rekuperatorius užtikrina nuolatinę oro cirkuliaciją ir šilumos išsaugojimą. Gyvenamajame būste įrengus rekuperacinio vėdinimo sistemą panaudotas šiltas oras yra pasitelkiamas į patalpas patenkančio šviežio oro sušildymui. Be to, tiek iš patalpų išeinantis, tiek ir į jas patenkantis oras visuomet yra filtruojamas naudojant veiksmingus rekuperatorių filtrus, tokiu būdu užtikrinant, kad patalpų oras būtų švarus, o į aplinką patenkantis panaudotas oras taip pat savyje neturėtų kenksmingų medžiagų ir neterštų aplinkos. Todėl jei norima sutaupyti daugiau šilumos ir užtikrinti gerą oro kokybę, rekupratorius gali būti veiksminga išeitimi.

Nerūkykite gyvenamosiose patalpose

Cigarečių dūmuose yra daugiau nei 4000 cheminių medžiagų, kurių dauguma yra kenksmingos mūsų sveikatai. Visi žinome, kad rūkymas yra siejamas su kvėpavimo takų problemomis, vėžiu, širdies ir kraujagyslių ligomis bei infarktu. Cigarečių dūmai įsigeria į audinius, kilimus, tapetus, dažus ir rūbus. Rūkymas yra viena iš pagrindinių didelės oro taršos priežasčių. Todėl jei iki šiol buvote pratę rūkyti savo namuose, tokio žalingo įpročio turėtumėte atsisakyti.

Reguliariai valykite grindis ir kitus paviršius

Jei jums rūpi jūsų ir jūsų namiškių sveikata bei oras, kuriuo jūs kasdien kvėpuojate, kasdienius namų ruošos darbus atlikite naudodami tik natūralias valymo priemones. Taip pat grindų ir kitų namuose esančių paviršių valymas turėtų būti atliekamas reguliariai, tokiu būdu išvengiant įvairių alergenų, tokių kaip dulkės, naminių gyvūnų plaukai ir kt.

Pašalinkite pelėsį

Jei jūsų namuose iki šiol vyravo didelis drėgmės lygis, tikėtina, kad pastebite besiformuojantį pelėsį, kurio pagrindinė formavimosi priežastis yra drėgmė. Pasirūpinę rekuperacinio vėdinimo sistema jūs galėsite pašalinti pelėsio atsiradimo priežastį, tačiau taip pat turėtumėte pašalinti ir jau iki tol jūsų namuose atsiradusį pelėsį, kuris gali sukelti rimtas sveikatos problemas.

Naudingais patarimais dalinasi: Filtrai1.lt – Kokybiški rekuperatorių filtrai