Svetainių kūrimas per 1 dieną – ar įmanoma?

svetainiu kurimas

Ar įmanoma interneto puslapį sukurti per 1 dieną? Tiems, kas kūrė puslapius ir užtruko mėnesį derindami įvairias detales, greičiausiai toks terminas atrodo nerealus. Svetainių kūrimas Kaune paprastai užtrunka ilgiau, tačiau, ar teoriškai įmanoma sugaišti 1 dieną?

Įmanoma ir praktiškai, jei paruošiami namų darbai:

  • Surandamas svetainės kūrėjas;
  • Pasirūpinama, kur tinklalapis bus talpinamas (hostingas);
  • Pasiruošiama aiški struktūra (meniu punktai);
  • Paruošiami visi reikalingi tekstai;
  • Pasiruošiamos visos reikalingos iliustracijos;
  • Išsirenkamas dizainas iš kelių variantų (dizaino šablonų parduotuvėje);
  • Jei puslapis naujas, nuperkamas domenas.

Sunkiausias darbas yra susirasti kūrėją. Realiai jums reikalingas programuotojas, kuris galėtų nupirkti WordPress dizainą ir jį tinkinti pagal jūsų norus. Pats dizaino pirkimas užima iki pusvalandžio. Kur tokių rasti? Įmonės paprastai užtrunka ilgiau, nei vieną dieną, todėl rekomenduojame pasižvalgyti po Paslaugos.lt portalą. Ten apie savo paslaugas skelbia daugybė laisvai samdomų svetainių kūrėjų.

Kai namų darbai padaryti, galima pradėti kurti tinklalapį.

Dizainas nuperkamas per pusę valandos.

Programavimas – 2-3 valandos. Tada per 1 valandą susidėti keletą tekstų ir viskas. Jei viskas gerai, puslapį galima paruošti naudojimui per pusdienį. Tada sudedami visi tekstai (juos reikia būti pasiruošus iš anksto) ir iliustracijos. Jei puslapių yra iki 10, įgudęs vartotojas visa tai gali padaryti per pusvalandį.

Taigi, gerai pasistengus, svetainių kūrimas per 1 dieną yra visiškai įmanomas net ir tiems, kad nelabai supranta WordPress turinio valdymo sistemą.

Kodėl realiai niekas taip greitai nevyksta?

Paprastai svetainių kūrimo laikmatis pradeda suktis nuo programuotojo paieškos ir atrankos dienos. Tam reikalui galima skirti net dvi savaites. Tekstų ruošimas taip pat ilgai vyksta. Dėl to ir susiduriama su tokiais ilgais terminais. Iš technologinės pusės paprastas pristatomasis puslapis sukuriamas labai greitai, tačiau iki jo kūrimo momento reikia daug ką pasiruošti.

Kita priežastis – kūrėjai dirba su keliais projektais iš karto. Jei kažkuris projektas būna prioritetinis, kitiems automatiškai skiriama mažiau dėmesio. Norint tuos prioritetus pastumdyti, kainuoja daugiau. O juk laisvai samdomi kūrėjai ieškomi būtent dėl kainos – jie neturi didelių įmonių, kurias reikia išlaikyti, nesinuomoja prabangių biurų 20-ame dangoraižio aukšte su vaizdu į Kauno senamiestį. Jie dirba nebrangiai, bet rūpinasi ir savo reputacija.

Svetainių kūrimas per 1 dieną galimas ir tuo atveju, kai užsakovas visiškai pasitiki kūrėjo sugebėjimas ir į procesą nesikiša, arba kišasi minimaliai.