Vaikiški rūbai iš alpakų vilnos – variantas mąstantiems ir apie vartotojiškumo mažinimą

Vadinamasis zero waste judėjimas, kurio paskirtis – vartotojiškumo mažinimas,  šiandien yra „ant bangos“. Vienas iš objektų, kurį „puola“ šio judėjimo propaguotojai – drabužiai. Juk tai – ne maistas, be kurio gyventi fiziškai neįmanoma. Rūbų žmogui reikia iš tiesų nedaug. Paradoksalu, tačiau kuo mažiau rūbų turi moteris, tuo rečiau ši susiduria su amžinąja „neturiu, ką rengtis“ problema. Vadinasi, su suaugusiais kaip ir aišku, tačiau daugiau klausimų kyla kalbant apie mažųjų aprangą, kuriems, savaime suprantama, norisi geriausio ir kitos idėjos, net pačios didingiausios, nublanksta. Puikia išeitimi gali tapti vaikiški rūbai iš alpakų vilnos: kokybiški, tvarūs, patogūs ir galimi perduoti iš kartos į kartą!

Alpakos vilna, lyginant su kitais pluoštais, pavyzdžiui, mums puikiai žinoma vilna ar mėgiama medvilne (už šią – gerokai minkštesnė), yra visa galva pranašesnė. Gaminiai iš alpakų vilnos už avies vilną šiltesni yra net 5-6 (!) kartus, tačiau kur kas lengvesni bei patvaresni. Tad net ir nestoras megztinis apgaubs jūsų mažylį jaukia šiluma. Nenusileidžia ir prieš tokius, prabangiais vadinamus pluoštus kaip šilkas (spindi taip pat) ar moherą (už pastarąją alpakos vilna yra netgi tvirtesnė).

Vaikai yra patys išrankiausi vartotojai, nesvarbu, apie kokius daiktus būtų kalbama. Motyvas, jog tai yra reikalinga ir naudinga, pastarųjų, deja, neįtikins. Vaikiški rūbai iš alpakų vilnos yra itin minkšti, malonūs dėvėti, o, svarbiausia, „nesikandžioja“ kaip, pavyzdžiui, avių vilna. Vadinasi, šio audinio rūbeliai turi visas galimybes tapti jūsų mažylio favoritais. Tėveliams neabejotinai aktualu ir faktas, jog pastarieji nesukels alergijos: alpakų vilnoje nėra lanolino, tad nesikaupia dulkių erkutės bei nesiveisia kandys.

Suprantama, jog gaminiai iš alpakų vilnos, lyginant su tokiais audiniais, kaip pavyzdžiui, medvilnė, kainuoja daugiau, todėl ne dažnas finansiškai pajėgūs suformuoti visą garderobą iš šių. Tačiau užtenka tik kelių drabužių ir, šie, nepriklausomai nuo to, kaip dažnai bus dėvimi, savo estetinių savybių nepraras ilgai ir bus tinkami perduoti kitiems mažyliams. Alpakų vilna „nesiburbuliuoja“, nesivelia, nesiglamžo. Vadinasi, visomis prasmėmis yra geriausias pasirinkimas tėvų, norinčių aprengti savo vaiką „teisingai“.