Vartotojų neapgausi: besiskolinantys jau pastebi kreditorių triukus

Finansų ekspertai pastebi didėjantį vartotojų išprusimą: klientai jau mato, jog įprastas vartojimo kreditas be palūkanų jiems ne visais atvejais yra naudingas, nes vis dėlto – paskui tenka atseikėti nemažas sumas mokant palūkanas kredito įstaigoms. Iš kredito bendrovių besiskolinantys asmenys vis dažniau skaičiuoja bendrą sumokamą palūkanų sumą, o tai jiems leidžia pamatyti kiek jie atneša ekonominės naudos būtent kreditoriams. Dėl to dauguma vartotojų skolinasi ilgesniam laikui, nes neva nemokami kreditai iš tiesų nėra tokie naudingi – vėliau tenka mokėti dideles įmokas.

kreditas be palukanu
Nuotrauka: https://pixabay.com/en/entrepreneur-start-start-up-career-1562824/

Kiekvienas besiskolinantis asmuo šiuo metu turi tinkamai įvertinti savo finansines galimybes, nes bet kuriuo atveju pačios kredito įstaigos imsis kreditingumo vertinimo. Visiems norintiems imti vartojimo paskolą internetu patariama vengti tų nuolaidų, kurių metų siūloma skolintis neva nemokamai. Kredito įstaigos tokiu būdu bando privilioti naujus klientus ar tiesiog šiomis akcijomis bando perimti klientus iš konkurentų. Blogiausia tai, kad tos akcijos, pabrėžiančios nemokamas paskolas, dažniausiai nėra labai naudingos, tuo labiau – jomis gali pasinaudoti ne kiekvienas vartotojas. Būsto paskolos skaičiuoklė dažniausiai jokių akcijų nenurodo.

Jeigu asmuo nori gauti paskolą, tai net ir nulinės palūkanos nepadės išvengti kreditingumo patikros. Paprasčiausiai, asmuo, norintis gauti nemokamą paskolą mėnesiui ar trims (toks dažniausias nemokamo kredito terminas), privalo gauti ir santykinai dideles pajamas, jog vėliau visa pasiskolinta suma būtų grąžinama be jokių nesklandumų. Asmuo, kuris gauna minimalų atlyginimą kiekvieną mėnesį, vargu ar gaus kad ir nemokamą kreditą, kuris siektų algos dydį. Paprasčiausiai, jis neturės iš ko tos skolos grąžinti, o jeigu neturės – jis negalės gauti to kredito.

Visiems ketinantiems skolintis internetu patariama atidžiai įvertinti skolos grąžinimo laikotarpį, nes kuo jis trumpesnis, tuo sunkiau bus gauti kreditą. Ilgesnis kredito grąžinimo laikotarpis, anot ekspertų, leidžia lengviau gauti paskolą. Taip yra dėl to, kad ilgalaikiai kreditai dažniausiai pasižymi ir mažesnėmis mėnesio įmokomis, kurias dauguma besiskolinančiųjų gali lengviau mokėti netgi gaudami tik minimalų darbo užmokestį kiekvieną mėnesį. Lietuvos bankas pabrėžia, kad gaunamas darbo užmokestis ar kitos pajamos dar galutinai negarantuoja sėkmės skolinantis – viskas priklausys ir nuo kitų kreditingumo vertinimo kriterijų.