Kaip prižiūrėti odinius papuošalus?

Odinės apyrankės, auskarai ar kaklo vėriniai karaliauja ant mados podiumo. Tiesa, teigti, kad odiniai papuošalai yra naujausias šių metų stiliaus atributas, būtų išties neteisinga, nes papuošalai iš odos buvo populiarūs visais laikais. Oda – tai solidi ir elegantiška medžiaga, kurią mėgsta įvairaus amžiaus bei profesijų atstovai. Visgi, reikia atminti, kad oda – tai natūralu medžiaga, kuria būtina tinkamai rūpintis, norint, kad odiniai papuošalai ilgą laiką neprarastų savo estetinės išvaizdos. Štai keletas naudingų patarimų, kaip rūpintis savo papuošalų dėžutės odinėmis „primadonomis“.

odinis-d

Ironiška, tačiau odinės apyrankės ar kiti papuošalai neturėtų būti laikomi papuošalų dėžutėje, juos būtina laikyti maišelyje, pasiūtame iš lino arba medvilnės. Oda tiesiog nemėgsta kontakto su sintetiniais audiniais ar kitais papuošalais;

Odinis papuošalas – puiki dovana merginai, tačiau jei nusprendėte ją nustebinti natūralios odos ir rankų darbo papuošalu, iš anksto perspėkite savo mylimąją, kad maudytis duše, vonioje ar ežere su odine apyranke nerekomenduojama. Natūrali oda vandenyje brinksta ir gali prarasti savo formą. Beje, panaši situacija ir su tiesioginiais saulės spinduliais, kurie ilgainiui odinius papuošalus gali išblukinti;

Akytą ar minkštą odą reikia bent kas kelis mėnesius valyti specialia servetėle. Tai pašalinsite odoje susikaupusius ir plika akimi nematomus nešvarumus, kurie gali pradėti dirginti jūsų odą. Jei namuose neturite specialios odos papuošalų valymui skirtos servetėlės galite griebtis kitos gudrybės – ricinos aliejaus, vazelino arba glicerino, kurio galima aptikti veido kremuose. Tad paskaitykite savo veido kremo sudėtį ir jei jame yra šis komponentas, drąsiai juo nuvalykite odinius papuošalus. Glicerinas jiems suteiks žvilgesio.

Odinius papuošalus, kaip ir odinius rūbus, rekomenduojama padengti specialiu impregnatoriumi, kuris apaugos juos nuo drėgmės bei purvo. Tiesa, piktnaudžiauti impregnatoriumi nederėtų. Pirmą kartą, prieš užsidedant papuošalus, išpurkškite juos impregnatoriumi, skirtu odiniams gaminimas, vėliau šią procedūrą kartokite savo nuožiūra.

Odiniai papuošalai nepriekaištingai gali atrodyti daugelį metų, tačiau jais būtina atitinkamai rūpintis. Beje, vertėtų naudoti tik profesionalias priežiūros priemones, kad nepadarytumėte jiems žalos. Sėkmės!