Veiksniai, kurie aktualūs renkantis saugias automobilines kėdutes

Automobilines kedutes

Daugeliui tėvelių automobilines kedutes pasirinkimas tampa pakankamai sudėtingas, jei nesivadovaujama baziniais patarimais. Skirtingi automobilių kėdužių išmatavimai, nevienodas svoris, įvairios funkcijos, begalė skirtingų diržų, spalvų, medžiagų ir kt. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad automobilinės kėdutės pasirinkimas yra tiesiog neįveikiamas iššūkis, tačiau visų pirma reikėtų nusiraminti ir į pagalbą pasitelkti keletą patarimų.

Pirmiausia turite nepamiršti, kad automobilinės kėdutės jums reikia tam, jog jūsų vaikas važiuodamas jūsų automobiliu galėtų būti saugus. Nustatyta, kad saugios automobilinės kėdutės mirties riziką autoįvykio metu sumažina net 71 proc. Tai reiškia, kad saugumas yra pirmoje vietoje – ir jokiu būdu negali būti jokių išlygų. Šį veiksnį pabrėžiame nebe priežasties. Kai kurie vartotojai stengiasi pasirinkti kuo pigesnę automobilinę kėdutę, išvengdami didesnių išlaidų. Tačiau toks požiūris akimirksniu signalizuoja apie didelę riziką. Todėl turite būti pasiruošę investuoti į saugumą ir kokybę, nesiorientuodami į pačias žemiausias kainas.

Rinkdamiesi automobilinę kėdutę atsižvelkite į šiuos veiksnius:

  • Jūsų vaiko amžius: būtina pagalvoti ir apie vaiko amžių, kadangi kiekvienas automobilinės kėdutės modelis yra labai skirtingas. Vieni modeliai tinkamesni mažesnio amžiaus vaikams (pvz., iki pusės metukų), o kiti modeliai – vyresniems (pvz., nuo 1-2 metukų);
  • Vaiko svoris ir ūgis: tai taip pat tiesiogiai susiję jau su minėtu veiksniu. Vaikučiui augant didėja tiek vaiko svoris, tiek ir ūgis, todėl apgalvokite, kuris kėdutės modelis jūsų vaiko atveju būtų tinkamiausias.
  • Automobilinės kėdutės saugumo lygis: ties kiekviena kėdute galite pamatyti nurodytą saugumo lygį. Jis nustatomas atsižvelgiant į atliktų testų rezultatus. Todėl natūralu, kad turėtumėte rinktis tokį modelį, kurio saugumo lygis yra didžiausias. Įprastai žinomų gamintojų ir didesne kaina pasižyminčios automobilinės kėdutės yra pačios saugiausios.
  • Kėdutės tipas: vienos kėdutės yra pritaikytos montuoti nugara į priekines sėdynes, kitos – priešinga puse, o trečios gali būti transformuojamos. Taip pat vienas kėdutes galima lengvai nešioti rankoje, o kitos yra labiau statiškos.
  • Kėdutės reguliuojamų padėčių skaičius: tai suteikia daugiau patogumo jūsų vaikui, kadangi jam augant daugiau padėčių turinti automobilinė kėdutė bus lengviau pritaikoma.
  • Individualūs veiksniai: renkantis automobilinę kėdutę galite atsižvelgti ir į individualius kriterijus, pvz., kėdutės dizainą, spalvą, medžiagos tekstūrą ar kt.