Perkame motociklą: naudotą ar naują?

motociklas

Jaučiate, jog jūsų gyvenimas tapo pernelyg vienodas ir nuobodus? O gal jaučiate tą garsiąją vidurinio amžiau krizę, kai norisi padaryti kažką tokio, kas atkreiptų aplinkinių dėmesį (dar geriau – šiuos šokiruotų!), o pačiam sau padėtų pajusti, kad iš tikrųjų gyveni ir nesi toks senas, kaip kad bando įrodyti tavo niekšas asmens tapatybės dokumentas! Kaip tau idėja įsigyti…motociklą? Beje, negalime diskrimuoti asmenų paga jų lytį. Nors motosportas įprastai siejamas su vyriškais užsiėmimais, tačiau ir dailiosios lyties atstovės gali propaguoti šį hobi. Jums labai pasisekė, jei kažkur tolimame garažo kampe stovi apdulkėjęs motociklas. Galbūt – nuo jūsų jaunystės laikų, o gal net ir senelio palikimas. Tačiau tikėtina, jog šios transporto priemonės įsigijimas jūsų dar tik laukia, tad prekyba motociklais bus itin aktuali tema.

Šiandien kone kiekvieną daiktą, ypač brangesį, galima įsigyti „iš antrų rankų“, tai yra naudotą. Prekyba motociklais – ne išimtis. Savaime supranta, jog transporto priemonės, kuri yra visiška tvarkinga, savininkas neparduotų (aišku, retai, tačiau pasitaiko, jog nusprendžiama parduoti vien dėl to, jog pastroji pasensta „morališkai“ ir ketinama įsigyti naujus „ratus“). Tad, perkant naudotą motociklą, būtina objektyviai įvertinti jo techninę būklę bei „diagnozuoti“ visus gedimus, o ne aklai pasitikėti pardavėjo žodžiu, kuris, ne paslaptis, bus suinteresuotas prekę parduoti ir uždirbti. Gedimus žinoti svarbu dėl dviejų priežasčių. Visų pirma, bus aiški galutinė motociklo kaina su remonto išlaidomis. O, svarbiausia, tai padės išvengti galimų nelaimių, kurių grėsmė kyla dėl techniškai netvarkingos transporto priemonės.

Savaime suprantama, jog Lietuvoje vykdoma ir prekyba motociklais, kurie yra nauji. Klientas, užsukęs į tokią prekybos vietą, bus konsultantų „nuglostytas“ nuo galvos iki kojų. Nieko keisto: nauji motociklai, priklausomai nuo individualių pageidavimų, gali kainuoti labai įspūdingą sumą pinigų, tad  kiekvienas atėjęs klientas yra vertinamas kaip potenciali galimybė sudaryti pelningą sandorį. Prekyba naujais motociklais, atrodytų, yra kone idealus variantas, kadangi galima išsirinkti ne tik pageidaujamą komplektaciją, bet ir gauti gamintojo garantiją. Vienintelis minusas – kaina, kuri, kaip minėjome, yra tikrai ne kiekvienam motofanui „įkandama“.