Vestuvių fotografas – kada jo ieškoti?

Keletas pagrindinių klausymų, kurie dažniausiai kamuoja visas būsimų jaunavedžių poras. Kada bus vestuvės? Kiek jos kainuos? Kur organizuoti ir kas mus fotografuos? Šie klausimai turbūt patenka į bet kurį top keliamų klausimų sąrašą ruošiantis vestuvėms.

Vienas ir itin svarbus viso pasiruošimo klausimas yra apie emocijas, akimirkas ir kas jas įamžins. Žinoma šis klausimas susijęs su gero vestuvių fotografo paieška. Tačiau koks iš tiesų yra geras fotografas ir kaip jį surasti?

Vestuvinė nuotrauka
Šaltinis – http://http://majestapatterson.com/weddings/

Viena iš pagrindinių priežasčių, kuri yra itin svarbi gero vestuvių forografo paieškai – laikas. Taip, be abejonės renktantis profesionalą reiktų planuoti ir nuspręsti kada kelsite savo svarbiausią gyvenime šventę. Jeigu pokylis ar vestuvių ceremonija nusimato vasaros laikotarpius, kuomet šilčiausias ir saulėčiausias metų laikas, siūlantis geriausius orus, reiktų susisgriebti kaip įmanoma anksčiau. Neretai manoma, kad keletas mėnesių prieš vestuves yra pakankamas laiko tarpas, kad pavyktų susirasti vestuvių fotografą, tačiau ši taisyklė labiau tiks, jeigu vestuvės planuojamos kitu metų laiku, nei vasara. Kitu atveju, neretai vestuvių fotografai ir ypač geri yra rezervuojami pusmečiu ar dar anksčiau.

Taigi, jeigu planuojate vestuves ar savo svarbiausią gyvenime šventę šiltuoju metų laiku, svarbu vestuvių fotografo paieškas pradėti kuo anksčiau. Vestuvių fotografas neretai planuoja šiltojo sezono darbo laiką iš karto po Naujųjų metų. Šiuolaikiniai šio amato žinovai seka naujienas, neatsilieka nuo technologinių naujovių, todėl naudojasi tokiais socialiniais tinklais kaip Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn ir panašiais. Dažnas geras savo srities žinovas turi ir savo asmeninę internetinę svetainę, kurioje pateikia savo kontaktinius duomenis, leidžia būsimiems užsakovas susipažinti su jo porfolio darbais ir nuotraukų galerijomis. Taip pat siekiantis, nuo pirmos akimirkos vystyti empatinį ryšį su savo būsimais klientais, vestuvių fotografas prisistato pateikdamas savo dosjė, požiūrį į savo darbą ir tiesiog trumpai bando pateikti savo išskirtinumus, privalumus ir supažindinti su savo fotografavimo stiliumi. Savo darbo laiką vertinantis ir taupantis profesionalas, neretai paskelbia savo darbo kainininkus, leidžia susipažinti su vestuvių fotografavimo sutartimi, kurioje smulkiai ir detaliai išdėsto, ką įsipareigoja atlikti ir kokios yra užsakovo pareigybės. Taip pat paklausus ar gerai žinomas ir vertinamas fotografas nebijos viešai pateikti ir savo darbotvarkės kalendoriaus, kuriame jau iš anksto galėsite pamatyti, kokiomis datomis vestuvių fotografas yra užimtas. Tokio kalendoriaus paskelbimas, gali palengvinti šventės akimirkų fiksavimo profesionalo paiešką. Žinant datas, kuriomis fotografai yra užimti, lengva atmetimo būdu pasilikti ties jums tinkamiausių variantų.

Tokiu atveju, kai vestuves planuojate vėsiuoju ar šaltuoju metų periodu, galite šiek tiek atsikvėpti. Čia skubėti rezervuoti fotografo nereikia. Galite ieškoti sau tinkamiausio asmens ir keletą mėnesių prieš šventę. Vienas iš aktuolių patarimų, būtų apsvarstyti savaitės dieną, kurią norėsite rinktis vestuvių šventei. Jeigu tai bus savaitgalis, kaip populiariausia yra šeštadienis, tai neretai, šią dieną populiariausios vietos vestuvinėms fotosesijoms bus užimtos. Vis dėlto nusprendę savo iškilmių datą paskelbti penktadienį, turėsite daugiau šansų aplankyti norimas vietas. Jose žmonių ir lankytojų kiekis galimai bus mažesnis, o tai bus tik didžiulė paslauga fotografui, nes jam bus lengviau sukurti ir užfiksuoti gražiausias akimirkas, nesistengiant išvengti būrio turistų, pašalinių žmonių įsiterpimo į vestuvinius kadrus.Galiausiai be netikėtumų atliktus kadrus, profesionalui teks mažiau apdirbti, retušuoti, o tai neatsiejamai susiję ir su foto nuotraukų gavimo data.