Yusho kaligrafijos paroda

2016 m. balandžio 12 – gegužės 2 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje
2016 m. balandžio 12 – 20 d. Mykolo Romerio universitete
2016 m. balandžio 15 – 29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centre

Pranešimas

Šių metų balandžio 12 – gegužės 2 dienomis Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia aplankyti japoniškos Yusho kaligrafijos parodas, kurios bus eksponuojamos Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Mykolo Romerio universitete ir Vytauto Didžiojo universitete.

Japonijoje vaikai mokosi kaligrafijos nuo pat vaikystės. Japonai tiki, kad užsiėmimai kaligrafija padeda ne tik ugdyti  meninį skonį, bet ir dvasinę koncentraciją, atrasti dvasinę pusiausvyrą. Galima suskaičiuoti daugybę japonų kaligrafijos stilių, kiekvienas jų skiriasi ne tik hieroglifų rašyba, bet ir nuotaika, atlikimo technika. Neseniai atsiradęs Yusho kaligrafijos stilius išsiskiria savo raiška ir ekspresija, formų laisvumu. Skirtingai negu tradicinėje kaligrafijoje, Yusho yra nesuvaržytas, laisvo stiliaus hieroglifų rašymo būdas, kuriuo kaligrafijos meistras siekia dar emociškiau atskleisti kiekvieno žodžio reikšmę. Nepaisant kalbos barjero, Yusho būdu pavaizduoti hieroglifai pasiekia žiūrovo širdį ir jausmus.

Yusho kaligrafijos paroda
Kazumine Goda

Parodose bus pristatomi keliolikos autorių darbai, atlikti ekspresyviuoju Yusho stiliumi.  Balandžio 12 dieną parodos atidarymo ceremonijoje Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje dalyvaus Yusho kaligrafijos pradininkas Kazutake Abe ir Yusho menininkas Kazumine Goda.

Yusho kaligrafijos steigėjas Kazutake Abe gimė 1932 m. Hokkaido prefektūros Muroran miestelyje. 1981 m. Abe pradėjo savarankiškai mokytis kaligrafijos ir persikėlė į Tokiją, kur galėjo rimčiau užsiimti nauju pomėgiu. Nuo 1984 iki šiandien buvo surengta daugiau nei 30 jo personalinių bei grupinių parodų ne tik Japonijoje, bet ir užsienyje. Nuo 1990 m. paskirtas Yokohamos meno mokyklos pirmininku, o 2008 m. Abe įkūrė „Yusho no Kai“ organizaciją, kad Yusho kaligrafijos tradicija tęstųsi.

Kazumine Goda gimė 1946 m. Kagavos prefektūroje. Dalyvavo architektūros dizaino projektuose įvariuose pasaulio kraštuose nuo JAV iki Dubajaus. Keliaudamas ir kurdamas, K. Goda įsitikino, jog kalba, kultūra bei aplinka, kurioje užaugo žmogus, daro didelę įtaką jo formavimuisi, mąstysenai. Šios parodos darbais autorius stengiasi japoniškais hieroglifais perteikti Lietuvos gamtos koloritą ir kultūrinį paveldą, eklektiškai sujungdamas Japonijos ir Lietuvos kultūras. Visų jo ekspresyvių, gyvybingų kūrinių pagrindinis akcentas – kultūrinė įvairovė ir skirtingų kultūrų integracija.

Po atidarymo ceremonijos vyks Yusho praktiniai užsiėmimai ir demonstracija, tad maloniai kviečiame pasigrožėti ekspresyvia kaligrafija bei pasinerti į japoniškų hieroglifų pasaulį!

 Detali informacija apie Yusho parodas:

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerija
Parodos atidarymas: 2016 m. balandžio 12 d. (antrad.) 17:30 val.
Dirbtuvės ir demonstracija: balandžio 12 d. (antrad.) 17:30 val.
Parodos trukmė: balandžio 12 d. – gegužės 2 d.
Vieta: Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerija (Šv. Jono g. 11, Vilnius)

 

Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras
Parodos trukmė: balandžio 15 d. – 29 d.
Dirbtuvės ir demonstracija: balandžio 15 d. (penktad.) 15:00 val.
Vieta: Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras (Vaižganto 30, Kaunas)

 

Mykolo Romerio universitetas
Parodos trukmė: balandžio 12 d. – 20 d.
Vieta: Mykolo Romerio universitetas, Rotondinės salės galerija (Ateities g. 10, Vilnius)

Daugiau informacijos apie Japonijos ambasados renginius teiraukitės Japonijos ambasadoje, tel. (8-5) 231 04 65, el. p. [email protected]