10 sėkmingo verslininko savybių

Turbūt teko skaityti ne vieną sėkmingą jaunojo verslininko istoriją, kuomet jis ėjo per ugnį ir ledą, tačiau tikėdamas savo idėja pagaliau užlipo į asmeninį Olimpo kalną. Visi mes esame skirtingi, tačiau kartais iš tokių įkvepiančių istorijų galima kai ko pasimokyti. Ko? Kad sėkmingi verslininkai dažniausiai pasižymi tam tikromis charakterio savybėmis padedančiomis tikslingai judėti link rezultato. Daugelis savybių yra net ne įgimtos, o įgytos dėl nuolatinės patirties. Deja, dažniausiai dėl nelaimingos patirties, tad pateikdami 10 sėkmingo verslininko savybių – suteikiame galimybę mokytis iš kitų klaidų ir perimti tik pliusus.

  1. Nesigailėkite dėl priimtų sprendimų.

Sėkmingi verslininkai yra tie, kurie bando bando ir dar kartą bando net ir tuomet kai atrodo, kad kitas žmogus jau būtų sugniuždytas. Niekada nereikia gailėtis dėl sprendimų, kuriuos priėmėte. Jie negali būti tik blogi. Jeigu nepasiteisino – tokiu atveju turėjote galimybę pasimokyti iš savo klaidos. Neverta gaišti laiko liūdint dėl pasekmių.

www.femside.com nuotr.
www.femside.com nuotr.
  1. Darykite tik tai, kas Jums patinka.

Svarbiausia gero verslininko taisyklė yra daryti tai, kas jam tikrai labai patinka. Būtent iš meilės veiklai gimė labai daug sėkmingų verslų. Juk versle svarbiausias dalykas – atsidavimas. O darant tai kas patinka – bet kuriuo atveju viskas bus lyg sviestu patepta. Vienas iš nemėgstamiausių verslininko darbų yra jo paties UAB apskaita, todėl dažniausiai tam jie renkasi šios srities specialistus ir patys to neatlieka.

  1. Drąsiai imkitės pokyčių gyvenime.

Verslininkai dažniausiai yra labai drąsūs žmonės, kadangi jie nebijo pokyčių gyvenime. Visą amžių dirbę samdomą darbą sulaukę garbaus amžiaus jie meta veiklas ir užsiima tuo, kuo visą laiką norėjo. Tai didelis žingsnis, tačiau kuomet labai norima – viskas tampa įmanoma. Reikia nebijoti pokyčių gyvenime, kadangi tai verslininko kasdienybė.

  1. Jokio pavydo, jokio pykčio, jokio negatyvo.

Kuo žmogus nelaimingesnis – tuo prasčiau jam sekasi. Tai taisyklė be išimčių. Taigi, siekiant, kad gyvenimas būtų spalvotas – reikia keisti savo požiūrį. Sėkmingas tas asmuo, kuris džiaugiasi kiekviena diena, o džiaugtis paprasta tuomet, kuomet darote tai, kas jums yra miela širdžiai.

  1. Niekas Jums nėra skolingas.

Verslininkai negali teigti, kad valstybė, dievas, gyvenimas ar dar kas nors yra jam skolingas. Priešingai, dažniausiai verslą kurdami asmenys nori atiduoti gyvenimui duoklę už tai, kad jie turi galimybę patirti tiek daug nuostabių akimirkų. Jums niekas nėra skolingas. O kaip jūs? Ar pats niekam neturite atiduoti kasdieninės skolos?

  1. Padėkite kitiems.

Padėdamas kitiems jūs jausitės gerai, o malonus jautimasis yra neatsiejamas nuo kur kas sėkmingesnės kasdienybės, geresnių sprendimų ir panašiai. Kai kurie verslininkai net savo verslą pradėjo tik todėl, kad nuoširdžiai siekė pagelbėti tiems, kuriems to tikrai reikia.

  1. Būkite laimingas!

Jeigu norite, kad viskas gyvenimas būtų Jūsų pusėje – paprasčiausiai būkite laimingas, šypsokitės ir džiaukitės kiekviena nuostabaus gyvenimo akimirka.

  1. Darykite tai, ką sugebate ir galite kontroliuoti.

Jeigu norite būti tikras, kad viskas bus taip, kaip norite – užsiimkite tik tomis veiklomis, kurias galite kontroliuoti. Ypač tokiu atveju, jeigu labai pergyvenate tuomet, kai nesigauna jūsų planas.

  1. Tikėkite savimi.

Tai labai svarbu kiekvienam verslininkui. Apskritai, žmogus tikėdamas savimi gali padaryti labai daug. Juk visų mūsų jėgos yra nepamatuojamos. Tereikia suvokti, kokios plačios galimybės gali būti įgyvendinamos naudojant jūsų rankas.

  1. Būkite atsakingas ir rizikuokite.

Kuo daugiau rizikuosite – tuo daugiau pasieksite. Žinoma, nepavyks išvengti ir nuopuolių, tačiau pastarieji padeda atsispirti ir pasiekti daugiau nei turi kiti žmonės.