12 negirdėtų faktų tikriems sporto mėgėjams

Esate sporto mėgėjas? Ne vienoje sporto šakoje turite mėgstamas komandas, kurių rungtynių niekuomet nepraleidžiate pro savo akis? Žinote, kas yra sporto lažybos internetu, nes neretai bandote nuspėti jus dominančių sporto rungtynių baigtį? Galite papasakoti daugybę įdomių detalių apie ne vieną profesionalų sportininką? Jei taip, tuomet jums neabejotinai bus įdomu susipažinti su daugybe daugeliui negirdėtų faktų apie sportą!

Virvės traukimas. 1900-1920 m. virvės traukimas buvo vasaros Olimpinių žaidynių dalis. Kaip žinia, tai yra komandinis sportas, kuriame dvi komandos varžosi traukdamos virvę.

Neatpažinti skraidantys objektai. 1954 m. spalio 27 d. Florencijoje (Italija) vykusios futbolo rungtynės trumpam buvo sustabdytos, kadangi virš futbolo stadiono žiūrovai ir futbolininkai pastebėjo praskrendant neatpažintus skraidančius objektus.

Ilgiausias teniso mačas. Pats ilgiausias teniso mačas įvyko 2010 m. Vimbldono čempionate. Mačas truko net 11 valandų ir 5 minutes. Jo metu JAV tenisininkas John Isner įveikė prancūzą Nicolar Mahut.

Pirmosios šiuolaikinės Olimpinės žaidynės. 1896 m. Atėnuose (Graikija) buvo surengtos pirmosios šiuolaikinės Olimpinės žaidynės. Šiose žaidynėse dalyvavo 311 sportininkų vyrų ir nei vienos sportininkės moters. Pirmosios Olimpinės žaidynės, kuriose buvo leista dalyvauti ir moterims, buvo surengtos 1900 m. Paryžiuje.

Seniausias futbolo klubas. Pats seniausias futbolo klubas pasaulyje yra „Sheffield FC“, kuris buvo įkurtas dar 1857 m. Šį faktą patvirtina ir FIFA organizacija.

Sumo imtynės. Sumo imtynės Japonijoje yra nacionalinė sporto šaka. Sumo imtynių metu imtynininkas bando savo priešininką išstumti iš apskrito ringo (dohyo).

Daugiausiai dalyvių turinti sporto šaka. Ar kada nors būtumėte pagalvoję, kad daugiausiai dalyvių turinti sporto šaka pasaulyje yra žvejyba? Taip, jūs nesuklydote – žvejyboje dalyvauja daugiau žmonių nei futbole!

5 cm aukščio žolė. Vimbldono čempionate iki 1949 m. žolė buvo 5 cm aukščio. Tačiau galiausiai anglų tenisininkui įkando gyvatė, todėl žolės pjovimo aukštis akimirksniu pasikeitė.

Šuoliai su slidėmis. Iki pat 2014 m. moterims buvo draudžiama dalyvauti šuolių su slidėmis varžybose žiemos Olimpinėse žaidynėse. Tuo tarpu pirmosios žiemos Olimpinės žaidynės įvyko 1924 m.! Taigi, 2009 m. Olimpinių žaidynių organizatoriai buvo apkaltinti diskriminacija.

Golfo kamuoliukų duobutės. Ar kada nors buvote susimąstę apie tai, kam golfo kamuoliukui yra reikalingos duobutės? Jų pagalba golfo kamuoliukas gali skrieti kur kas greičiau. Dažniausiai golfo kamuoliuke yra 336 duobutės.

Kinija Olimpinėse žaidynėse. Iki 1984 m. Kinija nelaimėjo nei vieno Olimpinio medalio. Tačiau įdomiausia ir įspūdingiausia yra tai, kad 2008 m. Pekine vykusiose Olimpinėse žaidynėse Kinija laimėjo net 100 medalių!

Vienintelė šalis. Vienintelė šalis, kuri kiekvienose Olimpinėse žaidynėse dalyvavo su savo vėliava (t.y. atstovaudama savo šalį), yra Graikija.