Akiniai nuo saulės – ne tik stiliaus detalė

akiniai nuo saulės

 

 

 

Vasara mums dovanoja daug šaunių dalykų – saulę, šilumą, geresnę nuotaiką, atostogas… Visgi šis metų laikas ne tik duoda, bet ir atima. Ultravioletiniai saulės spinduliai yra vienas didžiausių priešų mūsų akims. Jie kenkia ragenai, jei ilgą laiką būsite saulėje ir nesisaugosite, padidės tikimybė su regos problemomis susidurti dar ankstyvame amžiuje. Pati geriausia priemonė apsisaugoti – akiniai nuo saulės. Deja, daugelis žmonių į juos žiūri kaip į stiliaus detalę ir renkasi pagal grožį, o ne kokybę, todėl iš jų negauname jokios naudos. Kokie akiniai nuo saulės yra geri ir kaip jų ieškoti?

Kokie turi būti geri akiniai nuo saulės?

Jei norite įsigyti akinius, kurie iš tiesų apsaugos nuo neigiamo ultravioletinių spindulių poveikio, nepirkite jų turguje ar įprastose parduotuvėse – geri akiniai nuo saulės dažniausiai parduodami optikose arba pas specializuotus gamintojus. Ieškodami akinių turėkite omenyje, kad jų plastiko sudėtyje turėtų būti specialus apsauginis filtras. Jei akiniai nuo saulės kokybiški, jie turės tai patvirtinantį sertifikatą.

Akinių nuo saulės tipai

Jei nusprendėte įsigyti kokybiškus akinius nuo saulės, vertėtų pasirinkti, koks jų tipas jums reikalingas.

  • Įprasti akiniai nuo saulės. Tai akiniai nuo saulės, skirti kasdieniam naudojimui, žmonėms, kurie neturi jokių regos sutrikimų. Pagrindinė jų funkcija – apsaugoti nuo žalingo ultravioletinių spindulių poveikio ir leisti patogiai jaustis saulėtą dieną.
  • Korekciniai akiniai nuo saulės. Tai akiniai nuo saulės nešiojantiems akinius. Gamintojai suteikia galimybę kone visus regėjimo sutrikimus koreguoti akiniais nuo saulės. Jie turi būti pagaminti pagal jūsų regėjimo korekciją ir pritaikyti individualiai jums.
  • Akiniai nuo saulės vairavimui. Tai labai svarbi priemonė vairuotojams, kuri apsaugos nuo suprastėjusio matymo prie vairo. Tokių akinių lęšiai yra poliarizuoti, todėl nuima atspindžius ir suteikia galimybę gerai matyti per stiklą, kuris gali atsispindėti dėl saulės ar kitų automobilių žibintų.
  • Akiniai nuo saulės vaikams. Vaikų akys yra kur kas jautresnės ultravioletiniams spinduliams nei suaugusiųjų, todėl jiems būtina nešioti akinius nuo saulės. Vaikams ieškokite akinių, kurie sulaiko ne mažiau nei 95 proc. UVB ir UVA spindulių.

Kur ieškoti?

Gera kokybe jau daugelį metų garsėja akiniai nuo saulės „Ray Ban“. Jie išsiskiria stilinga išvaizda ir turi visus reikiamus sertifikatus, liudijančius apie maksimalią apsaugą nuo žalingų saulės spindulių. Čia itin populiarūs akiniai nuo saulės moterims (2018 metų kolekcija) arba akiniai nuo saulės – 2019 metų kolekcija.