Natūralu, jog, ilgą laiką praleisdami vienoje vietoje, trokštame nors šiek tiek privatumo. Šis poreikis neatsiejamas nuo kiekvieno iš mūsų, todėl, jo nepatenkinę, tampame irzlūs ir nesukalbami. Jau ilgą laiką ofisų aplinkoje tapę įprasta sėdėti „susiglaudus“ nosimis, o apie asmeninės erdvės kūrimą beveik nekalbama, nes tai neva neekonomiška. Bet ar tikrai?
Darbovietės dizaino kūrimas – tai sudėtingas ir daug žinių reikalaujantis procesas. Ofiso akustika yra vienas iš esminių aspektų, kurie neretai būna pamirštami ir vėliau, jau įkūrus darbovietę, ima kelti darbuotojams nepasitenkinimą.
Ofisuose vyraujanti darbo atmosfera spinduliuoja garsinę energiją, kuri yra arba sugeriama, arba atspindima patalpose esančių objektų. Tokios medžiagos kaip betonas ir stiklas atspindi garsą ir erdvėje sukuria blaškančių atgarsių, arba vibracinį, tinklą, kuris verčia mus pakelti balsą ir taip tik dar labiau padidinti triukšmingumą. Todėl labai svarbu, jog ofiso patalpose būtų užtektinai garsą sugeriančių paviršių, kurie kompensuotų atspindimo garso keliamas vibracijas ir padidintų bendrą akustinį komfortą.
Jau daugelį metų tiriami darbuotojų išsiblaškymo veiksniai, tarp kurių kolegų pašnekesiai yra laikomi pagrindine, darbo našumą mažinančia, priežastimi. Paprasčiausias greta sėdinčio darbuotojo telefoninis pokalbis gali išblaškyti taip, jog įgyti prarastą koncentraciją prireiktų mažiausiai dvidešimt minučių, o ofisuose, kurie pertvarkė patalpas, stengdamiesi pagerinti jų akustines savybes, darbo našumas padidėjo mažiausiai 5%. Tad kyla klausimas, ar yra greitas ir nebrangus būdas pagerinti akustines darbovietės savybes, nekeičiant patalpų išplanavimo?
Pastaruoju metu itin populiariu ir efektyviu sprendimu tapo akustinės pertvaros, tvirtinamos prie darbo stalo. Šios sienelės gali būti įvairių išmatavimų – įrengiamos tarp dviejų ar daugiau stalų jos suteikia darbo vietai individualumo ir estetiškai įsiterpia į erdvę. Svarbiausia šio produkto savybė – garso izoliacija, užtikrinanti žemą garso pralaidumą itin triukšmingose darbo aplinkose. Sienelės sudarytos iš medžio plaušo plokštės, paminkštintos elastiniu putų poliuretano sluoksniu ir aptrauktos pasirinktos spalvos audiniu. Dauguma šiam produktui naudojamų medžiagų – lietuviškos. Paminkštintas sluoksnis ne tik suteikia geresnes garsą izoliuojančias savybes, bet ir gali būti naudojamas dokumentų bei raštelių prisegimui smeigtukais.
Tokio pobūdžio akustines pertvaras įrengti labai paprasta, jos neužima daug vietos, neapkrauna erdvės ir suteikia galimybę pagerinti darbovietės akustines savybes jau įrengus patalpas, nes nėra būtinybės keisti patalpų išplanavimo – papildomų sienų įrengimas reikalautų keliolika kartų didesnių investicijų. Todėl šis gaminys vis dažniau pasirenkamas vietose, kuriose įprastas triukšmingas režimas ir kurios siekia greito, vizualiai patrauklaus ir pigaus sprendimo.