Muitinės tarpininko paslaugos: nepamainomas pagalbininkas logistikos srityje

muitinės tarpininkaiPirmiausia pradėkime nuo to, kas yra muitinės tarpininkas. Šnekamojoje kalboje muitinės tarpininkais vadinami asmenys, kurie teikia tarpininkavimo paslaugas atliekant muitinės formalumus. Oficialiuose šaltiniuose muitinės tarpininkai yra įmonės, o muitinės tarpininko atstovas – konkretus asmuo. Šie asmenys dažniausiai dirba muitinės pasienio kelio postuose, vidinėse muitinėse bei muitinės sandėliuose. Pabandysime plačiau nušviesti kokios muitinės tarpininko paslaugos prieinamos ir gali būti labai naudingos logistikos srityje dirbantiems verslininkams bei įmonėms.

 

Muitinės tarpininko paslaugos

 

Kvalifikuotas ir savo darbą, pareigas bei atsakomybę tinkamai išmanantis muitinės tarpininko atstovas  gali suteikti tokias paslaugas:

  • Padeda klientams užpildyti importo, eksporto ir tranzito procedūroms būtinus bendruosius administracinius dokumentus. Šie dokumentai dažnai įvardijami didžiųjų raidžių santrumpa BAD;
  • Pildo ir įformina įvairius tarptautinius krovinių gabenimo dokumentus, kurie reikalingi pervežimams;
  • Jeigu klientas pageidauja, atstovauja jį muitinėse, atlikdamas įvairias muitinės procedūras, teikdamas prašymus, imdamas prekių mėginius, ruošdamas prekių kilmės sertifikatus. Paprastai tam prireikia Muitinės tarpininko paslaugų sutarties;
  • Su klientu aptaria jo poreikius ir tuomet teikia rekomendacijas dėl reikalingų muitinės procedūrų pasirinkimo;
  • Suteikia visas garantijas importo ir tranzito procedūroms;
  • Teikia konsultacijas muitinės procedūrų ir sankcionuotų veiksmų klausimais;
  • Trečiosioms šalims teikia muitinės sandėlio apskaitos tvarkymo paslaugas.

Naudojantis muitinės tarpininko paslaugomis, muitinės dokumentų tvarkymo laikas yra žymiai greitesnis ir sklandesnis. Visos įprastos muitinės procedūros, dažnai sukeliančios vienokius ar kitokius nesklandumus, su šio specialisto pagalba paprastai atliekamos be jokių trukdžių. Norėdami detaliau  sužinoti apie muitininko tarpininko paslaugas, apsilankykite https://www.lez-terminalas.lt/.

 

Kaip atpažinti profesionalų muitinės tarpininką

 

Logistikos srityje dirbantys specialistai ir muitinės darbuotojai pasakoja, jog jų praktikoje pasitaiko „netikrų“ muitinės tarpininkų, bandančių siūlyti savo paslaugas. Tad kaip atpažinti profesionalą?

Visi kvalifikuoti muitinės tarpininkai turi pažymėjimus ir yra įtraukti į muitinės tarpininkų atstovų sąrašus. Kiekvienas muitininko tarpininko atstovas turi savo asmeninį elektroninį parašą, dar vadinamą EORI kodą. Šis kodas yra tuoj pat atpažįstamas visoje Europos Sąjungoje, vos tik nusiuntus deklaraciją į muitinės sistemą.

Kartais nutinka taip, jog muitinės tarpininko atstovas, neturėdamas nei pažymėjimo, nei EORI kodo, bet mokėdamas dirbti su muitinės programomis, sugeba paruošti deklaracijas ir suvesti į muitinės programą nepasirašydamas savo vardo. Atsakomybė už visą duomenų pateikimą tenka klientui. Todėl asmens ar įmonės  noras matyti visus dokumentus ir įrodymus apie muitinės tarpininko atstovo kvalifikaciją – suprantama ir nieko neįžeidžianti kliento teisė, užtikrinanti jo krovinių transportavimo saugumą.