ALDONOS GUSTAS TAPYBOS DARBŲ PARODA „AŠ ESU MES“

Šių metų balandžio 28 dieną, ketvirtadienį, 17.00 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune įvyks Aldonos Gustas (g. 1932 m.) tapybos darbų parodos „Aš esu mes“ atidarymas.

Aldona Gustas. Dviese 1, 1989 m
Aldona Gustas. Dviese 1, 1989 m

Parodoje pirmą kartą eksponuojami 35 tapybos darbai, sukurti 1989–1991 m. A. Gustas paveikslų tema yra moteris apskritai ir moteris – ji pati. Dailininkė savo tapatybę suvokia ir išreiškia kaip bendrą moters ir kaip unikalios, individualios asmenybės. Menininkę domina laisva, juslinė moters prigimties pusė, grąžinanti prie pirminių ištakų, prie gamtos, nesuvaržytos civilizacijos taisyklių. Kompozicijoms būdingas kartais švelnus, kartais grubus erotiškumas. Darbuose laisvais, gyvybingais potėpiais fragmentuojamos moters kūno dalys, joms suteikiami nauji pavidalai. Išsilaisvinimą iš tradicinių grožio idealų dailininkė išreiškia per kūnų deformavimą, abstrahavimą, atskirų jo dalių akcentavimą.

Šioje parodoje rodomus tapybos darbus, taip pat 2015 m. eksponuotą piešinių ciklą „Moterys su burnomis“ menininkė padovanojo Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui.

A. Gustas – išeivijos rašytoja ir dailininkė, gyvenanti Berlyne. Vokietijoje pripažinta menininkė yra išleidusi keliolika lyrikos rinkinių, jos literatūrinė kūryba verčiama į užsienio kalbas, gausiai publikuojama antologijose. Kaip dailininkė A. Gustas aktyviai dalyvavo personalinėse bei grupinėse parodose Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Belgijoje, JAV ir Lietuvoje. 1972 m. kartu su bendraminčiais įkūrė garsią Berlyno dailininkų poetų (Berliner Malerpoeten) grupę. Už nuopelnus apdovanota Rahel Varnhagen von Ense medaliu, Vokietijos Federacinės Respublikos kryžiumi, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu. Lietuvos visuomenei A. Gustas iki šiol buvo daugiau žinoma kaip rašytoja, į lietuvių kalbą išversti jos poezijos rinkiniai „Briedžiai mano broliai“ (1983 m.), „Simbiozės moterys“ (1993 m.) ir kt.

2015 m. Kaune pradėtas rengti menininkės parodų ciklas, supažindinantis su dailės kūriniais, sukėlė didelį visuomenės susidomėjimą.

Paroda veiks nuo 2016 04 23 iki 2016 05 29

Papildomą informaciją teikia parodos kuratorė Aušra Vasiliauskienė tel. 8 601 01 232

Maloniai kviečiame.