Egidijaus Aleksandravičiaus knygos „Prieš aušrą“ pristatymas

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje (adresas Vilniaus g. 33, Kaunas), gegužės 14 dieną (ketvirtadienį), 17.00 valandą kviečiame į prof. Egidijaus Aleksandravičiaus knygos „Prieš aušrą“ pristatymą.

Apie XIX a. vidurio Lietuvos kultūrinį ir visuomeninį gyvenimą autorius diskutuos su pristatymo svečiais: prof. Antanu Kulakausku, dr. Ramūnu Čičeliu ir prof. Sauliumi Pivoru. Egidijus Aleksandravičius - Prieš aušrą

XIX a. vidurio Lietuvos kultūrinis, visuomeninis gyvenimas neatskiriamas nuo Lietuvių tautinio atgimimo idėjų formavimosi procesų. Knygoje tarsi piešiami to meto Lietuvos kultūros veikėjų portretai. Analizuodamas Simono Daukanto, tapytojo Jono Zenkevičiaus aplinką, knygos autorius perteikia spalvingą XIX a. vidurio Lietuvos dailės (ir dailininkų) pasaulį. Nors dauguma knygos personažų yra meno pasaulio atstovai (M. Kulieša, A. Žametas-Žemaitis, F. Smuglevičius ir kt.), tačiau tai nėra eilinis biografijų sąvadas. Platus istorinis kontekstas atskleidžia ne tik sudėtingas iškilias asmenybes, bet ir visą XIX a. Lietuvos kultūrinę bei politinę situaciją.

Renginio metu bus galima įsigyti pristatomą autoriaus knygą.
 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *