Kaip įsirengti lauko virtuvę?

Lauko virtuvės yra vis labiau populiarėjantis sodo dekoro būdas, kuris džiugina ne tik estetika, tačiau ir funkcionalumu. Kadangi vis daugiau lietuvių atranda grilinimo malonumus ne tik vasaros metu, tačiau ir tuomet, kai krenta sniegas, natūralu, kad atsiranda poreikis įsirengti kokybiškas lauko virtuves. O kaip jos turi atrodyti, kas jose turi būti, kad maisto gaminimas būtų malonumas?

Funkcionalios virtuvės pasirinkimas

Lauko virtuvės krosnis yra pats svarbiausias daiktas, kuris užtikrins sklandų maisto gaminimą. Siūlome rinktis daugiafunkcines virtuves, kurios sukomplektuotos pagal kiekvieno žmogaus poreikius. Jose yra ne tik krosnis, tačiau laiko orui pritaikytos nerūdijančio plieno kriauklės, kokybiški stalviršiai, dėžėmis, kurios skirtos virtuvės įrankiams laikyti. Pirkdami komplektus – sutaupysite, juolab, gausite stilistiškai derančią virtuvę.

Atsparumas klimato sąlygoms

Tiek renkantis krosnis, tiek kitus lauko virtuvei skirtus daiktus, svarbiausia nepamiršti, kad visi jie turi būti pritaikyti neramioms klimato sąlygoms. Vasaromis gali dažnai lyti, žiemos palydovas yra sniegas, tad suprantama, kad metaliniai daiktai turi būti nerūdijančio metalo, taip pat medinius geriausia keisti akmeniniais, marmuriniais, kadangi jiems nėra baisus nei didelis šaltis, nei drėgmė. Geriausia, kai virš visos virtuvės yra montuojamas mini stogelis (atsargiai, įvertinkite ugnies liepsnos aukštį), taip pat, bent jau dvi šoninės sienos, kurios padeda apsisaugoti nuo dažniausiai iš tam tikros krypties pučiančio vėjo.

grilis

Stiliaus variacijos

Suprantama, kad įsirengiant lauko virtuvę, kaip kad namų, norisi, kad viskas puikiai tarpusavyje derėtų. Tačiau svarbu nepamiršti derinti smulkmenų ne tik vienus su kitais, tačiau taip pat ir su kitais sode esančiais daiktais. Jeigu jame dominuoja medinės supynės, sodo namelis, mediniai suoliukai – tokiu atveju lauko virtuvės pagrindas, rėmai – taip pat turėtų būti mediniai. Priešingas pasirinkimas tokiu atveju, kai sodo puošmenos dažniausiai yra metalinės arba akmeninės. Medžiagos derinimas, kaip ir stiliaus – būtinas. Tik tokiu atveju Jūsų lauko virtuvė skoningai susiderins interjere.

Rengiantis lauko virtuvę labai rekomenduojame pirmiausi peržiūrėti pavyzdžius. Kopijuodami prisiderinkite savas smulkmenas ir džiaukitės funkcionalia, stilinga bei geriausiai Jūsų poreikius patenkinančią virtuvę.