Kaip išsirinkti dujinį katilą?

dujinis katilas

Dujinis namų šildymas yra labai patogus, pakankamai paprastas, greitas ir nebrangus įrengimas. Taip pat nereikalaujantis didelės ar atskiros patalpos jam įrengti. Priklausomai nuo namo statybos metų, jo būklės, šildymo kaštai gali labai stipriai skirtis. Tačiau nusprendus įsirengti dujinį šildymą, daugeliui kyla klausimas, kokį katilą reikia pasirinkti.

Dujiniai katilai pasirenkami pagal tai, kokį namo plotą reikia apšildyti, kadangi jie yra skirtingų galingumų. Todėl prieš įsigyjant dujinį katilą, reikėtų apskaičiuoti būsimą namo šilumos poreikį. Specialistai teigia, kad jeigu namas atitinka šiuo metu naujiems namams galiojančią energetinę klasę arba yra gerai apšiltintas, tuomet namo šildomą plotą reikėtų padauginti iš 0,08 kW. Senesnės statybos namams – namo plotą dauginti iš 0,1 kW. Šie skaičiavimai yra preliminarūs, siekiant bent įsivaizduoti, koks galėtų būti reikalingas dujinio katilo galingumas. Žinoma, geriausia kreiptis į projektavimo įmonę, kuri tiksliau apskaičiuotų namo šilumos nuostolius ir patartų, koks katilo galingumas reikalingas.

Viena iš didžiausių klaidų, kurią daro pirkėjai – pasirenkami per didelės galios dujiniai katilai. Galingesnis – tai nereiškia geresnis. Šiuo atveju labai svarbu pasirinkti tinkamą. Kitu atveju, galingesnis dujinis katilas greičiau pasiekia reikiamą temperatūrą, tai reiškia dažniau įsijungia ir išsijungia. Svarbu, kad katilas veiktų optimaliai.

Jeigu norite tikrai gero varianto, geriau investuoti į dujinį katilą su išmanesne automatika. Tokio katilo valdymas turi daugiau galimybių ir leidžia užtikrinti efektyvų šildymo sistemos darbą.

Jeigu namuose yra daugiau nei dvi vonios, daugiau šeimos narių, renkantis dujinį katilą svarbu tai numatyti. Yra dujiniai katilai, prie kurių galima prijungti papildomą vandens ruošimo talpą. Tokiu atveju, kai tuo pačiu metu karštas vanduo naudojamas intensyviai daugiau nei dviejuose vandens naudojimo taškuose, užtikrinama stabili nustatyta vandens temperatūra.