Kaip kreditai gali paveikti tarpusavio santykius

Santykiai, kuriuos galbūt paveiks kreditai:

  • Jūsų ir sutuoktinio(-ės);
  • Jūsų ir vaikų;
  • Jūsų ir draugų;
  • Jūsų ir darbdavių;
  • Jūsų ir tėvų.

Iš tiesų, tokie rimti įsipareigojimai kaip paskolos tikrai gali paveikti jūsų tarpusavio santykius su kitais žmonėmis. Ir tai nereiškia, kad tie santykiai blogės. Tiesiog šiek tiek keisis jūsų situacija, dėl to jūs kai ką kitaip darysite, o gal kalbėsite.

Jūs ir sutuoktinis(-ė) – viena komanda

Šeimoje kreditai internetu taps bendru reikalu. Ar jūs, ar jūsų partneris pasiskolins – tai vis tiek bendrai paveiks visą šeimos biudžetą, ir dirbantieji suaugę žmonės stengsis, kad tas biudžetas būtų sutvarkytas, kad būtų greičiau viskas sumokėta. Taigi, galbūt planuosite naujai tam tikrus dalykus, už kuriuos reikės mokėti daugiau ar mažiau. O galbūt imsitės taikyti šeimai kažkokias rimtesnes finansines priemones. Pavyzdžiui, daugiau pinigų leisite kažkokiame sektoriuje, kitame išvis neleisite. Gal išsikelsite iš nuomojamo būsto į tėvų namus, o gal dar kažką sugalvosite. Žodžiu, geroje šeimoje tokie dalykai sustiprins santykius, nes kreditas neišėjus iš namų taps jūsų bendru lūkesčiu. O kuomet šeima turi bendrų tikslų, partneriai drauge stengiasi ir jaučia dėl to pasitenkinimą, bei vėliau ateinantį malonų, pelnytą nuovargį.

Vaikams bus gyvenimo pamoka

Jeigu kreditai be registracijos mokesčio paimti tokie, kad smarkiai apkarpys biudžetą, vaikams turėsite sakyti, kad dabar taupote, todėl bus apriboti tam tikri jų sektoriai. Gal negalės pirkti žaislų, gal nebegaus kišenpinigių, gal teks dėvėti ne naujus drabužius, atsisakyti brangių pramogų, nevažiuoti į klasės ekskursijas ir pan. Tėvams dėl tokių dalykų gali plyšti iš skausmo širdis, tačiau iš tiesų tas dalykas vyksta visai kitaip. Vaikai prie visko pripranta, o taupymą ir nepriteklių jie priima kaip tam tikrą gyvenimo pamoką, kuri juos sustiprina, užgrūdina, o ne tik lepina pertekliumi.

Draugai supras arba nesužinos

Geras klausimas, ar  kredito skaičiuoklės paveiks jūsų ir draugų santykius, ir kaip paveiks. Čia priklausys jau tik nuo jūsų ir jūsų turimos kompanijos, kokie santykiai jus siejo ligi pasiskolinant pinigų. Pavyzdžiui, jeigu tai sena nuoširdi draugystė, jūs pasakysite apie tai draugams. O vėliau jie galbūt jums kažkaip padės, pagelbės. Pavyzdžiui, galės užmokėti už jūsų alų, jeigu norės jus išsivesti į barą, padės rasti greito uždarbio, papildysiančio piniginę, ir pan. Jeigu tai ne tikri draugai, tokie, kurie tik siekia pasipuikuoti vieni prieš kitus, tai jūs slėpsite savo paskolą. O negalėdami daug išlaidauti, nebesusitiksite su tais draugais nuolat.

Iš darbdavių tikėsitės didesnio uždarbio

Taip pat greitieji kreditai gali stipriai pakeisti jūsų darbinius santykius, nes imsite atidžiau vertinti, ar jums suteikiama pakankamas uždarbis už nudirbtas veiklas. Juk  kreditai be palukanų patys nesigrąžins. Jūs turėsite kažkaip juos grąžinti. Taigi, reikės ir galvoti, kaip tą padaryti, kaip uždirbti daugiau. Ir nebūtinai jūs sieksite viršvalandžių. Gal tiesiog norėsite, kad su jumis būtų gerai, deramai atsiskaityta, kad būtų sumokėta tiek, kiek jaučiatės verti.

Prieš tėvus nebus smagu

Galiausiai turbūt  kreditai paskolos nebus atskleistos tik vieniems žmonėms – tai jūsų tėvams. Taip jau yra, kad nuo seno vyresni žmonės prisiklausę pasakų ir mitų sako, kad skolintis nėra gerai, todėl jiems tai gali atrodyti kaip pasaulio pabaiga, kad jūs pasiskolinote. Tad tikriausiai tėvams to išvis nesakysite, o meluodami prieš tėvus galbūt jausitės šiek tiek nesmagiai.