Kaip paprastai atsirinkti darbuotojus?

Dabartinės įdarbinimo tendencijos rodo, kad vienas iš efektyviausių sprendimų yra daugiakopis įdarbinimo procesas. Tai leidžia surinkti daug potencialių kandidatų į laisvas darbo vietas ir tada išrinkti geriausius kandidatus, kurie visiškai patenkins įmonės poreikius. Darbo vietai tinkamas žmogus turi turėti specifinių kompetencijų, tačiau gebėti dirbti komandoje ir atspindėti jos vertybes.

Įdarbinimo procesas neturėtų būti varginantis ir neveiksmingas. Štai kodėl daugelis įmonių tiek Vilniuje, tiek Kaune, tiek mažesniuose Lietuvos miestuose nusprendžia pasinaudoti išorinių įdarbinimo agentūrų paslaugomis, kurios yra atsakingos už potencialiai patraukliausių būsimo darbdavio kandidatų pasirinkimą.

Įdarbinimo procesų tipai

Įdarbinimo proceso tikslas yra iš kandidatų atrinkti tuos, kurie geriausiai atitinka darbdavio lūkesčius. Kartais įmonei nereikia kandidatų ieškoti toli – įdarbinimas gali būti atliktas įmonės viduje, tai apima mobilumą įvairiose įmonės struktūrose. Tada darbdavys, remdamasis savo žiniomis apie konkrečius darbuotojus, o kartais ir testais, interviu ir atrankomis, pakeičia pareigas. Pavyzdžiui žmonės yra perkeliami į skyrius, kur yra daugiau darbo ir kur tam žmogui seksis geriau, taip pat darbuotojas, neatitinkantis lūkesčių gali kristi pareigose, o jo vietoje yra įdarbinamas kitas kandidatas.

Kitaip yra jei reikia papildomos darbo jėgos. Tada reikia kruopščiai ieškoti kandidatų už įmonės ribų. Pagrindinis šio proceso bruožas yra tas, kad juo siekiama surinkti skirtingomis savybėmis ir charakteriais pasižyminčius žmones. Įdarbinimo įmonės padeda pasirinkti tinkamus kandidatus, turinčius naują perspektyvą, gerus įgūdžius ir patirtį. Tokiu būdu yra atrenkami geriausieji iš geriausi, tokie žmonės, kurie iš esmės papildo įmonės organizacinę kultūrą.

Įdarbinimo procesas nėra toks baisus ir sudėtingas, jei yra patikimas tuo užsiimantiems ir savo darbą išmanantiems specialistams, kurie ne tik greitai, bet ir labai struktūrizuotai padės į įmonę atrinkti geriausius specialistus.