Kaip tinkamai įrengti rūkyklą?

Rūkytus gaminius perkame iš parduotuvių, pamažu apleisdami ir pamiršdami tradiciją rūkymo procesą atlikti savo jėgomis. Visgi, nors šio proceso atlikimas savo jėgomis ir yra vis retesnis, žmonių, kurie ryžtasi įvairius gaminus rūkyti patys, vis dar yra. Būtent jiems ir bus skirtas šis straipsnis, kadangi jame aptarsime keletą esminių faktų apie savo nuosavos rūkyklos įsirengimą.

Kaminai – didelio diametro ir maksimaliai tvirti
Į kaminą žiūrėti ne tik kaip į eilinę rūkyklos detalę, o kaip į vieną svarbiausių jos komponentų, yra išties labai svarbu, kadangi ši kiekvienos rūkyklos dalis iš esmės prisideda prie viso įvairių gaminių rūkinimo proceso, ko pasekoje jos įtaka bendrai šio proceso kokybei tampa puikiai suprantama. Kalbant kiek konkrečiau apie tai, kokią svarbą rūkymo procese sudaro rūkyklos kaminas, užtenka paminėti faktą, jog visas rūkinimo procesas vyksta remiantis degimo procesu išskiriamais dūmais, kurie kaitina rūkinamus gaminius. Bet nesant cirkuliacijai, susikaupusi karščio banga gali rūkymo patalpas net ir susprogdinti, ko pasekoje ir yra reikalingas kokybiškas tokio pastato kaminas. Pirmiausia, reikėtų pasirūpinti kiek įmanoma didesniu kamino diametru, ką galima pasiekti ir įrengiant keletą nedidelio diametro kamino angų – tai yra ypač svarbu norint maksimaliai efektyviai iš patalpos pašalinti joje susikaupusius dūmus.

rūkyklos
www.mellofoods.com nuotr.

Taip pat, išties labai svarbiu rūkyklos kamino faktoriumi galime įvardinti ir jo tvirtumą, kas yra savaime suprantama žinant tai, jog kaminui, rūkyklą tendencingai naudojant pagal paskirtį, tenka susidurti su pakankamai dideliais karščio krūviais, ką atlaikyti maksimaliai ilgą laiko tarpą gali padėti tik kiek įmanoma didesnis kamino storis bei maksimaliai tvirtos medžiagos, naudojamos šios rūkyklos dalies statyme.

Pasirinkite tinkamus dažus
Praleidžiant keletą savaime suprantamų kokybiškos rūkyklos bruožų, kaip maksimaliai tvirtas sienas bei tam tikrų medžiagų laikymo rūkyklos viduje vengimą, verta paminėti tai, ką pakankamai nemažai žmonių, rengdami tokio tipo patalpas, pamiršta – tai yra tinkamas dažų pasirinkimas. Taip, dalimi atvejų estetine rūkyklos išvaizda yra pernelyg nesirūpinama, kas leidžia išvengti ir potencialiai šioje vietoje kylančių keblumų, bet didžioji žmonių dauguma visgi nori paversti savo namuose esančią rūkyklą ir tam tikra jų puošmena, o tai padaryti, atmetus rūkyklos sąlygoms netinkančias trinkeles ar medinę apdailą, galima tik su dažais. Tame nebūtų jokių problemų jei ne faktas, jog žmonės neretai nežino to, kokie dažai šiuo atveju jiems tinka labiausiai, kas vėlesniame laikotarpyje priveda prie keblumų, prireikus iš naujo mąstyti apie rūkyklos dailinimą, kai per ypač greitą laiką terasos sienomis padengti dažai visiškai praranda savo kokybę. Kaip to išvengti?

Atsakymas sutelpa į vos 2 žodžius – fasadiniai dažai. Specialūs fasadiniai dažai, kurie išsiskiria ir atsparumu tam tikroms konkrečioms aplinkinėms sąlygoms, suteikia galimybę jums džiaugtis ne tik puikia tokio pastato sienų išvaizda, bet ir maksimaliai ilgai išsilaikančia tokių dažų kokybe. Būtent dėl to, vengti ganėtinai nemažų tokio tipo dažų kainų tikrai nereikėtų, kadangi specialūs fasadiniai dažai iš esmės yra vienintelis jūsų pasirinkimas, norint kiek padailinti savo rūkyklos išorę bei padidinti jos sienų atsparumą karščiui bei kitoms aplinkos sąlygoms.