Kas yra geras CV?

Jeigu norite susirasti darbą – privalote pasirašyti puikų gyvenimo aprašymą, kadangi tik jis gali garantuoti, jog jame pateikiama informacija bus naudinga darbdaviui, kuris bent jau pakvies jus į darbo pokalbį. Žinoma, sekančio žingsnio metu jau kiekvienas asmuo yra atsakingas už tai, kaip jis save pateiks. Darbo skelbimai internete skirti tam, kad kiekvienas žmogus pagal savo poreikius atrastų tai, kas jam labiausiai tinka. Neverta peržiūrėti labai didelės dalies skelbimų ir juos lyginti. Kartais paprasčiausiai užtenka atsiversti vieną internetinį puslapį ir ten susipažinti su jau esama pasiūla.

skelbimai, cv, darbas
www.myworldofwork.co.uk nuotr.

Pasirašyti labai gerą CV yra tikrai rimtas darbas. Reikia apgalvoti labai daug smulkmenų, suderinti labai daug detalių, kad kiekvienas žmogus atskleistų tai, koks jis yra. Pavyzdžiui, vieni žmonės labiau galvoja apie tai, kad svarbiausia pabrėžti darbo patirtį, kadangi ji geriausiai geba atskleisti kompetencijas. Tuo tarpu kiti teigia, kad kuo daugiau apibūdinsite save kaip asmenybę – tuo didesnė tikimybė, jog pavyks atrasti gerą darbą. Galima pateikti universalias taisykles – kas yra geras CV. Žinoma, labai svarbu analizuoti ir savo poreikius, tačiau suderinti juos su taisyklėmis visada verta.

  1. Pirmiausia labai svarbu susidėlioti tikslinę informaciją. Tai reiškia, kad nerašyti nieko, kas darbdaviui gali būti nekatulu. Pavyzdžiui, jeigu planuojate ieškoti vadybininko darbo, tokiu atveju reikia atsižvelgti į tai, kad jūsų statybininko darbo patirtis paprasčiausiai neaktuali. Palikite tik tą informaciją, kuri siejasi su norimomis užimti pozicijomis.
  2. Būtinai kelis kartus perskaitykite savo gyvenimo aprašymą ir patikrinkite, ar nepalikote jokių klaidų. Kiekvienas darbdavys tikisi, kad jam siunčiamas CV bus tvarkingas ir būtent toks, kokį galėtų siųsti atsakingas, rimtas ir kruopštus žmogus. Klaidos nurodo, kad jūs neraštingas, klaidos rodo, kad jūs labai skubate ir neatsakingai žiūrite į norimą poziciją.
  3. Jūsų tikslas įtikinti darbdavį, kad esate pats geriausias. Juk asmuo gaus ne vieną gyvenimo aprašymą. Akivaizdu, kad jūsiškis turi kuo nors išsiskirti. Darbo skelbimai klasifikuojami pagal tai, kokis darbo pozicija siūloma. Lygiai taip pat reikia kuriai nors kategorijai paskirti ir savo CV. Tegul jis atitinka keliamus reikalavimus.
  4. Kol vieni teigia, kad nuotrauka greta gyvenimo aprašymo yra būtina, tuo tarpu kiti tikina, kad geriau visai apsieiti be jos, kadangi ji gali trukdyti objektyviai vertinti jūsų gyvenimo nuopelnus. Sunku atsakyti, kaip geriau, tačiau jeigu nusprendėte nuotrauką pasilikti – nepamirškite, kad ji turi būti oficiali.
  5. Galiausiai, greta CV reikia būtinai pateikti ir motyvacinį laišką. Kiekvienai pozicijai jis turi būti vis kitoks, kadangi tik taip galėsite darbdavį įtikinti, kad tikrai esate pats geriausias pasirinkimas iš visų egzistuojančių.

Darbo skelbimai internete – geriausia galimybė norint susirasti svajonių darbą. Kadangi pasiūla yra labai plati – kiekvienas žmogus vertindamas kriterijus pasirinks tai, kas jam labiausiai tinka. Svarbiausia – ieškoti. O suradus tai, kas jums tinka – įtikinti žmogų, kad jūs esate vertas geriausio pasiūlymo.