Keramikos muziejuje – „Vasaros saulėgrįžos arbata”

Šių metų birželio 28 dieną (sekmadienį), nuo 13.00 iki 16.00 valandos pasitinkant vasarą Keramikos muziejus (adresas Rotušės a. 15, Kaunas) kviečia dalyvauti originalioje programoje, kurios metu galėsite patys pasigaminti puodelį, vėliau jūsų lauks arbatos gėrimo ceremonija ir speciali ekskursija po parodas. Tad pasiruoškite ne tik tradiciškai pamaloninti jusles, pabendrauti, bet ir nustebti.

Arbatos puodelis šį kartą išskirtinis – kvepia bičių vašku, o pamirštas lauke po lietingos savaitės jis virsta… saulėn besistiebiančiu augalu! Tai – VDA Kauno dailės instituto keramikos magistrės Viktorijos Radionovos išrastas ekologiškas vienkartinis puodelis iš nedegto molio masės, savyje saugančios augalų sėklas.

VASAROS SAULĖGRĮŽOS ARBATA
Organizatorių nuotr.

Paragavus arbatos toks puodelis sudaužomas, suminkomas, ir vėl tampa nauju puodeliu. Arba – žaliuojančiais daigais, jei molyje tūnančios sėklos prabunda ir sudygsta. Kartu su idėjos autore Viktorija lankytojai galės patys pasigaminti tokį puodelį. O gerdami iš jo arbatą ir šnekučiuodamiesi – užkalbėti molyje tūnančias sėklas šviesiais saulėgrįžos linkėjimais.

Ekologijos, kaip giluminės vienovės su gamta, būties pilnatvės, tema vienija šiuo metu muziejuje eksponuojamas parodas. Skirtingų laikotarpių ir kartų autoriai apie tai kalba savaip – nuo pranciškoniška meile visai kūrinijai persmelktos archeologinės Kauno keramikos ekspozicijos iki gamtos įkvėptų technologinių išradimų jaunųjų keramikų parodoje.

Saulėgrįžos arbata – puiki proga pasigrožėti šiomis parodomis, jų atveriama meno pasaulio įvairove. Taip pat – atsisveikinti su įstabiais spindulingais Elvyros Teresės Petraitienės kūriniais. Šis sekmadienis yra paskutinė jos parodos „Ugnelės dovanos“ eksponavimo diena – puiki galimybė pamatyti žydėjimo ir pilnatvės būvyje sustingusią keramiką.

Dalyvavimas nemokamas, tinka įvairioms amžiaus grupėms.

Papildomą informaciją teikia: Keramikos muziejaus vadovė Auksė Petrulienė tel. 8 612 44 272

Maloniai kviečiame apsilankyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *