Kiek užtrunka krovinių plukdymai į Skandinavijos šalis?

kroviniai

 

Skandinavijos šalys yra vienos labiausiai išsivysčiusių visoje Europoje ir apie jų gerovės lygį kalbama visame pasaulyje. Dėl didelių gyventojų pajamų, dauguma kitų šalių jas mato kaip labai patrauklias eksporto rinkas todėl visais būdais bando į jas patekti nes prekiaujant su šiomis šalimis galima turėti labai geras maržas ir uždirbti pelną. Pavyzdžiui Norvegija laikoma antra pasaulyje pagal pinigų vertę ir šioje šalyje sukaupta daugiausia turto tenkančio vienam gyventojui. Norvegai ir švedai ne tik eksportuoja naftą, žuvį, žaliavas bet ir patys importuoja daug įvairių prekių iš viso pasaulio. Kadangi susiklosčiusi geografinė padėtis nuėmė tai kad jos Skandinavijos šalys turi daugiausia jūros pakrantės tai ir transporto būdas kuriuo patenka gėrybės į šias šalis yra jūrinis transportas. Vystant prekyba su šiomis šalimis vienas aktualiausių klausimų yra tai kokius optimalius transportavimo būdus pasirinkti kad kroviniai nukeliautų greičiausiai.

 

Krovinių pervežimas vilkikais efektyviausias tik kai maršrutai nustatomi pietų ir vidurinėje pusiasalio dalyje, kuo toliau į šiaurę tuo didesni pristatymo kaštai ir trukmė. Krovinių plukdymas laivais tarp Europos šalių vidutiniškai trunka 7 dienas kai tuo tarpu pervežimas sausuma tarp netoliese esančių šalių yra 1-2 dienos, o pvz. iš Lietuvos į Ispaniją 3-4 dienos. Geriausias būdas tiksliai sužinoti kiek užtruks gabenimas į vienos ar kitos šalies į Skandinavija pasinaudoti maršruto planavimo specializuotais internetiniais puslapiais kuriuose yra sužymėti visi pasaulio šalių uostai ir pasirinkus du uostus sužinoti tikslią kelionės trukmę.

 

Jeigu prekes siųstumėte į Norvegiją arba Švediją iš Kinijos tai plukdymas užtruktų iki 2 savaičių ir galbūt šiek tiek ilgiau. Iš Anglijos į Į Suomiją siuntiniai laivais keliauja 3-4 dienas. Nereikia pamiršti kad omenyje turime pilnai sukomplektuotus krovinius. Jeigu jums reikėtų nugabenti dalinį krovinį tai terminas būtų dvigubai ilgesnis. Jeigu tai yra vaisiai ar daržovės šis gabenimo būdas netinka nes reikia pervežimą atlikti greičiau. Taigi, planuojant bet kokio tipo krovinio gabenimą į Skandinaviją reikia išsiaiškinti apytikslį pristatymo laiką. Iš Europos Sąjungos šalių didžiausių uostų maršrutai yra vykdomi kasdien. Jeigu siunčiate krovinius jūriniuose konteineriuose jums bus aktualu į kokius šalies miestus galima vežti krovinį kad paskui panaudotas konteineris būtų grąžinamas atgal.