Ko reikia norint tinkamai apdengti stogą?

Pasiruošimas stogo darbams gali užtrukti nemažai laiko, todėl pravartu žinoti, ko jums prireiks, norint jį tinkamai apdengti. Be abejonės pirmiausia turėsite išsirinkti čerpes, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir saugos elementų bei įvairių stogo montavimo dalių. Visi šie dalykai yra vienodai svarbūs, tad nepamirškite pasikonsultuoti su https://www.bmigroup.com/lt specialistais, kad būtumėte užtikrinti, jog turite visus reikiamus elementus.

Išsirinkite stogo dangą

Stogo dangos pasirinkimas yra svarbus sprendimas – pasirinkę netinkamą galite neišpildyti savo eksterjero lūkesčių, o nekokybiška stogo danga gali dar ir sugadinti vidaus apdailą bei sukelti daug rūpesčių, finansinių nuostolių. Pasirinkimas iš tiesų platus: galite rinktis betonines, bitumines, keramines čerpes, metalinę bei kitas stogo dangas. Rinkdamiesi atkreipkite dėmesį į gamintoją – rinkitės ilgalaikę patirtį turintį gamintoją, kuris siūlytų ilgą garantinį laikotarpį. Dar vienas svarbus aspektas – atsparumas vėjo gūsiams ir nesilydymas didelėje temperatūroje, taip pat gera izoliaciją nuo lietaus bei nuo pernelyg didelio triukšmo – lėktuvų bei kito transporto triukšmo, taip pat lietaus ūžimo. Gera danga leis ramiai miegoti slopindama visus šiuos garsus ir sukurs komfortišką aplinką namo viduje. Svarbu pastebėti ir tai, kad dažnai mūsų sprendimus nulemia kaina, tačiau renkantis stogo dangą tai neturėtų būti kertinis kriterijus.

Stogo saugos elementai

Stogo saugos elementai yra itin svarbi naujo stogo įrengimo dalis – ji užtikrina jūsų bei jūsų šeimos narių ir daiktų saugumą. Turėdami tinkamai pasirinktus elementus neturėsite jaudintis dėl galimų nelaimių, jausitės saugiai lipdami ant stogo įvairiems darbams, nekils problemų žiemą, esant dideliems sniego kiekiams. Saugos elementai yra kelių rūšių: sniego užtvaros, kopėčios ant stogo ir namo sienų, apsauginės tvorelės ir tilteliai, leidžiantys ant stogo judėti saugiai horizontaliai. Šie elementai leidžia saugiau atlikti stogo valymo darbus: nuvalyti lapus nuo stogo bei latakų, taip pat išvalyti kaminą. Be to, jie pasitarnauja ir montuojant antenas ar saulės energijos kolektorius. Nors šie nėra atliekami dažnai, tačiau vien dėl šios priežasties atsisakyti investicijos į saugesnį darbų atlikimą nevertėtų.