Lagaminų paroda Raudondvario pilyje

 lagaminų paroda

Lagaminas – tai neatsiejamas kelionėse ir ištikimiausias mūsų pagalbininkas. Tie, kas mėgsta keliauti, visada gali pasakyti, kad jų lagaminas yra tikrai daug matęs. Tai ne tik priminimas apie patirtas keliones, tačiau ir tam tikra asmens įvaizdžio detalė.

Tačiau, ar kada nors susimąstėte, kokius lagaminus įžymūs žmonės nešiojosi seniau? Visi Kauno miesto ir rajono gyventojai yra kviečiami apsilankyti lagaminų parodoje. Ji vyksta Raudondvario pilyje ir bus uždaryta jau gruodžio 30 dieną. Tad, jeigu dar neatradote laiko įdomiai parodai, būtinai paskubėkite!

Šioje parodoje galėsite pamatyti net 44 skirtingus lagaminus ir jų prototipus. Čia išvysite ne tik didelių ir skrynias primenančių, tačiau ir medinių, metalinių ar net kartotinių lagaminų. Žvelgiant į kai kuriuos lagaminus bus galima labai aiškiai pajausti sovietmečio dvasią.

Verta pridurti, kad šioje parodoje galėsite pamatyti autentiškai išlaikytą prancūzišką lagaminą iš 19 amžiaus. Dabartinė šio lagamino savininkė yra lietuvė (L. M. Rimskienė). Tačiau buvęs jo savininkas tai karininkas P. Užbalis, gyvenęs 1904 – 1991 metais. Dabartinė lagamino šeimininkė yra P. Užubalio giminaitė.

Šioje parodoje galėsite pamatyti ir generolo S. Raštikio, gyvenusio 1896 – 1985 metais, lagaminą. Su juo karo metais buvo keliauta net į Vokietiją.  Taip pat čia rasite ir Tado Ivanausko lagaminą, su kuriuo jis keliavo į ekspediciją Pietų Amerikoje.

Būtinai apsilankykite ir liksite maloniai nustebinti!

Renginio laikas: 2018 04 20 – 2018 12 30.

Renginio vieta: Kauno rajono muziejus, Pilies takas 1, Raudondvaris.