Motinos pienas- tinkamiausias kūdikiui

mama

Motinos pienas- tinkamiausias naujagimių ir kūdikių maistas, o žindymas turi ypatingą biologinį bei emocinį poveikį motinos ir vaiko sveikatai. Todėl mamos turėtų pasistengti savo kūdikius žindyti kuo ilgiau, nes motinos piene yra būtent tų medžiagų kurių neaptiksime jokiame jo pakaitale. Jis lengvai virškinamas ir efektyviai įsisavinamas, saugo kūdikį nuo infekcinių ligų kūdikystėje ir vėlesniame amžiuje, padeda kūdikiui vystytis emociškai ir intektualiai.

Kaip maitinti kūdikį, iš buteliuko?

Motinos pienas kūdikiui vertingiausia, tačiau daliai moterų sunku pradėti maitinti krūtimi arba greitai baigiasi pienas. Krūtimi kūdikius maitinančioms mamoms dažnai primygtinai patarinėjama, kaip, kur, kokiu dažnumu ir kiek laiko tai daryti. Tos, kurios maitina mišiniu iš buteliuko yra smerkiamos, verčiamos jaustis kaltos. Mokymas mažylį maitinti iš buteliuko, kaip ir maitinti krūtimi, gali užtrukti nuo kelių valandų iki kelių savaičių. Tai idealus metas tėvams parodyti pačius šilčiausius jausmus mažyliams per akių kontaktą, kalbėjimą, šypsojimąsi. Kaip maitinti kūdikį, jeigu jis atsisako valgyti iš buteliuko, reiškia: nėra alkanas, per daug pavargęs ir mieguistas, nepatinka pieno mišinuko skonis- išbandykite kito gamintojo mišinuką, nepatinka žindukas- išbandykite kitokią formą. Valgymas iš krūties ir iš buteliuko- tai du skirtingi dalykai.

Koks neštukių kursų tikslas?

Nėščiųjų kursuose aptariama neštumo eiga, neštukių sveikatos ir mitybos ypatumai, pasiruošimas gimdymui ir gimdymo eiga, kvėpavimo technikos ir skausmo malšinimo būdai gimdant, žindymas ir kūdikio priežiūra. Kursai aktualiausi tiems, kurie laukiasi pirmojo kūdikio nes tuomet iškyla daugybė  klausimų, daug baimių ir nerimo dėl to, kad neaišku, ko tikėtis. Visų neštukių kursų tikslas- suteikti žinias ir pasitikėjimą, kurių reikia, kad galėtum sėkmingai pagimdyti.