Mūsų odos priežiūra – keletas svarbių ir praktiškų patarimų

veidas

Kartais gali atrodyti, kad odos priežiūra yra tikrai nelengva užduotis. Ir tai yra savaime suprantama – juk šiuolaikinėje grožio priežiūros rinkoje yra tiek daug skirtingų priemonių, gausybė pačių įvairiausių ingredientų ir tiek daug patarimų, iš kurių neretai atrodo tiesiog neįmanoma išsirinkti sau tinkamo.

Todėl siekdami, kad jums būtų paprasčiau suprasti, kas iš tikrųjų yra verta jūsų dėmesio, o kas yra tik „mada“, pristatome kelis patarimus, kurie jums pravers koreguojant savo odos priežiūros įpročius.

Pažinkite savo odą ir prisitaikykite

Kiekvieno dermatologo ir kosmetologo pagrindinis patarimas visada yra susijęs su odos tipo nustatymu. Jei nežinome savo odos tipo ar jį supainiojame, neteisingai pasirinktų grožio priežiūros produktų pagalba galime lengvai ir greitai sutrikdyti odos natūralų balansą ir sukelti sudirginimą, uždegimą, spuogelių atsiradimą ar netgi paskatinti priešlaikinį odos senėjimą.

Dažniausi odos tipai yra riebi oda (kuri dažnai būna paveikta aknės), sausa oda, jautri oda ir brandi oda. Žmonių, kurių oda priskiriama normalios odos tipui ir kurie tuo pačiu nepatiria jokių neigiamų odos pakitimų, tikrai nėra daug. Svarbu suprasti, kad mūsų oda gali būti mišri, t.y. turėti daugiau nei vienam odos tipui būdingų savybių. Be to, bėgant laikui odos tipas gali kisti, todėl reikia gerai pažinti savo odą ir įvertinti visas jos savybes.

Taigi, svarbu savo odos priežiūros procedūras pritaikyti atsižvelgiant ne tik į metų laiką, bet ir į savo amžių. Pavyzdžiui, žmogui senstant odoje esančio kolageno lygis mažėja, todėl oda darosi sausesnė. Be to, net ir ankstyvame amžiuje kai kuriems kyla brandesniam amžiui būdingų odos problemų (dėl genetikos, hormonų sutrikimo, neigiamų aplinkos veiksnių poveikio ir kt.), todėl būtina reguliariai stebėti savo odos pokyčius ir stengtis prisitaikyti prie pasikeitusios padėties.

Žinokite, kaip „sluoksniuoti“ produktus

Net jei naudosite aukščiausios kokybės odos priežiūros priemones, tokiu būdu neužtikrinsite, kad jūsų oda gautų visas medžiagas, kurių jai labiausiai reikia. Odos priežiūros produktus labai svarbu naudoti teisinga tvarka, kad jie būtų pilnai įsisavinti.

Pagrindinė taisyklė yra labai paprasta – pirmiausia ant odos reikia tepti „lengviausius“ odos priežiūros produktus, kad jie būtų lengvai įsisavinti ir nesukurtų papildomo barjero, kuris būdingas „sunkesniems“ kremams. Kad išvengtumėte odos priežiūros priemonių pertekliaus, pradėdami naudoti „sunkesnius“ kremus, keletą minučių luktelėkite, kol oda įsisavins jūsų panaudotą priemonę.

Taigi, turite išmokti, kaip teisingai „sluoksniuoti“ odos priežiūros priemones nuo odos valiklio iki tonerio, odos dėmelių kremo, serumo, paakių kremo, drėkiklio ir galiausiai – veido odos aliejaus bei kremo nuo saulės.

Pasirinkite tinkamus depiliacijos būdus

Norint tinkamai prižiūrėti savo odą, dažnai tenka pasinaudoti ir įvairiais odos plaukelių šalinimo (depiliacijos) būdais. Tačiau ne kiekvienas iš šių būdų padeda pasiekti norimą rezultatą.

Turime galimybę pasirinkti depiliaciją skutimosi peiliukais, karštu vašku, plaukelių šalinimą siūlu, pešiojimą pincetu, fotoepiliaciją, elektroepiliaciją, depiliacinius kremus, plaukelių šalinimą lazeriu ir kitas priemones.

Vis dėlto, didžioji dalis depiliacinių priemonių gali turėti nepageidaujamus poveikius mūsų odai – paskatinti dažnesnį plaukelių įaugimą, jas naudojant plaukeliai gali ataugti greičiau ir storesni, sukelti odos infekcijas, paraudimus, bėrimus, išsausinti odą ir sukelti įvairias kitas rimtas odos problemas.

Todėl puoselėjant savo odą yra labai svarbu pasirinkti veiksmingiausius depiliacijos būdus. Šiandien vienas iš tokių būdų yra plaukelių šalinimas lazeriu – kvalifikuotų medicinos specialistų atliekamos labai veiksmingos depiliacijos procedūros, užtikrinančios ilgalaikį norimą rezultatą.

Plaukelių šalinimas lazeriu užtikrina, kad po sėkmingai atlikto kelių (paprastai 3-6) procedūrų kurso, pakartotinai depiliaciją lazeriu gali tekti atlikti vos vieną kartą per metus. Šios procedūros taikymas leidžia išvengti plaukelių įaugimo, odos bėrimų, paraudimų ir kitų alerginių reakcijų. Procedūros atliekamos labai greitai (jų trukmė – nuo kelių iki keliolikos minučių), saugiai ir veiksmingai – ilgainiui tai padeda sutaupyti (ne tik laiką, bet ir pinigus). Taigi, norint visą laiką džiaugtis gražia ir lygia oda, plaukelių šalinimas lazeriu šiandien tampa vis populiaresniu pasirinkimu.

Odos drėkinimas yra visa ko pagrindas

Norint tinkamai pasirūpinti savo oda – jos drėkinimas yra tiesiog būtinas! Net jei jūsų oda yra labai riebi, ją reikia drėkinti, nes priešingu atveju oda ims natūraliai gaminti dar daugiau riebalų, tokiu būdu kompensuodama drėgmės trūkumą.

Odos drėkiklį rekomenduojama naudoti du kartus per dieną, o nakčiai nepamiršti pasitepti odos serumu. Geriausia rinktis drėkiklius, kurių sudėtyje yra drėkinamųjų ingredientų, kaip antai hialurono rūgštis, peptidai, glicerinas ir keramidai.

Odos šveitimas – svarbi grožio priežiūros procedūrų dalis

Odos šveitimas yra labai svarbus veiksmingos grožio priežiūros elementas. Galima rinktis iš fizinių ir cheminių odos šveitiklių. Fiziniai odos šveitikliai yra labiau abrazyviniai, todėl jais galima pažeisti odą. Tuo tarpu cheminiai odos šveitikliai lengvai įsigeria, išstumia ir ištirpdo negyvas odos ląsteles ir kartu skatina odos atsinaujinimą. Tokiu būdu oda išlieka švari ir šviesi. Jei naudosite pastarojo tipo odos šveitiklius, nepersistenkite – pakaks dviejų ar trijų kartų per savaitę.

Vitaminas C  būtinas mūsų odai

Vitaminas C yra vienas iš pačių stipriausių antioksidantų, kurį galime įtraukti į savo odos priežiūros priemonių sąrašą. Šis vitaminas padeda veiksmingai apsaugoti odą nuo neigiamų aplinkos veiksnių, kurie greitina odos senėjimą. Šis vitaminas skatina elastino ir kolageno gamybą, todėl, atsižvelgiant į jo teigiamas savybes, vitaminą C būtina naudoti odos priežiūrai.