Netinkami autokilimėliai gali kainuoti jūsų gyvybę!

Perskaitę šia antraštę tikriausiai išsižiojote iš nuostabos – šiais laikais, kai aplink tyko tiek daug įvairiausių pavojų, net ir autokilimėliai pradėjo grasinti jūsų gyvybei? Nusiraminkite, antraštė gal ir yra kiek skamboka, bet pats faktas yra visiškai teisingas – prastas, arba netinkamai sumontuotas kilimėlis gali privesti jus prie to, jog padarysite avariją, kurios metu galite būti sužalotas ar net žūti.

Visi tikriausiai žinote, jog tai, su kokia avalyne vairuojate savo automobilį, yra labai svarbu. Taip yra todėl, jog važiuojant su tapkėmis arba batais, kurių padas atplyšęs, jūsų apavas gali užsikabinti už pedalo ar kitos automobilio dalies, ko pasekoje atliksite veiksmą, galintį atnešti itin skaudžius padarinius. Ta pati taisyklė galioja ir autokilimėliaims. Kilimėliai automobiiams gali būti atsilapoję, per daug susidėvėję ir užsilanksčiusiais kampais, per dideli arba per maži – bet kuriuo iš šių atvejų jūs rizikuojate, jog koja užklius būtent už kilimėlio ir negalėsite paspausti arba atleisti pedalo.

Žinoma, guminiai kilimėliai šioje vietoje yra geresni – jų kraštai nesilanksto ir gavę drėgmės ar šalčio jie vis viena nepraras savo formos. Tačiau net ir guminiai kilimėliai automobiliams gali būti netinkamo dydžio bei trukdyti normaliam vairavimui.

Jei visa tai jums skamba kaip fantastika, kurios realybėje niekada nebūna, panagrinėkime konkretų atvejį ir įsitikinsite, jog nesirūpindami savo automobilio kilimėliais iš tiesų rizikuojate savo gyvybe.

JAV televizijos žvaigždė Savannah Chrisley pateko į rimtą avariją, po kurios reikėjo daug laiko, jog įžymybė atsigautų ir galėtų grįžti į normalų gyvenime. Pasakysite kas čia tokio – juk visi patenka į avarijas, niekas nėra nuo to apsaugotas. Tačiau ar jūs žinote, kokiomis aplinkybėmis įvyko būtent ši avarija? Pati žvaigždė teigia, jog avarija įvyko po to, kai jos senas automobilio kilimėlis užsikabino už abiejų pedalų, o ji nedelsiant atkreipė į tai dėmesį ir pabandė išlaisvinti pedalus. Pakako vos kelių akimirkų kuomet vairuotojos dėmesys buvo atitrauktas nuo kelio ir automobilis nukrypo nuo kelio. Paskutinę sekundę susigriebusi vairuotoja dar bandė pataisyti situaciją, tačiau suvaldyti automobilio nepavyko ir jis rėžėsi į kelio atitvarus. Viskas galėjo baigtis ir daug liūdniau, tačiau jaunoji TV žvaigždė buvo prisisegusi saugos diržą ir sėkmingai suveikė saugos pagalbos, todėl ji liko gyva.

Kaip matote, situacija kuomet seni kilimėliai pridaro daugiau bėdų nei jūs galėtumėte pagalvoti, iš tiesų yra reali. Bet kaip gi išvengti tokių nemalonumų ir jaustis saugiai savo automobilyje? Turime jums keletą patarimų:

  • Autokilimėlius rinkitės atsakingai. Nors iš pirmo žvilgsnio toks dalykas kaip automobilių kilimėliai ir neatrodo labai reikšmingas, todėl daugelis žmonių neskiria tam pakankamai dėmesio, tačiau į šį reikalą iš tiesų reikėtų pažiūrėti rimtai. Skirkite laiko tam, kad nustatytumėte, kokio dydžio kilimėlis turi būti jūsų automobilyje. Jei renkatės medžiaginį kilimėlį, pasižiūrėkite ar ant automobilio grindų yra specialūs taškai kilimėlio tvirtinimui. Jei atsakymas teigiamas, būtinai pirkite kilimėlį kuris yra skirtas būtent jūsų automobiliui – tokiu būdu galėsite jį pritvirtinti prie tvirtinimo taškų ir būsite užtikrintas, jog jis visada išliks savo vietoje ir nepridarys jokių problemų. Jei norite pigesnio, tačiau patikimo ir saugaus varianto, rinkitės guminius automobilių kilimėlius. Jų nepažeidžia drėgmė ir šaltis, todėl tikimybė jog kilimėlis deformuosis ir kliudys jūsų pedalams sumažėja. Tiesa, net ir pirkdami guminį kilimėlį savo automobiliui, visuomet turite atsižvelgti į jo dydį, todėl prieš keliaudami į parduotuvę nepatingėkite išsimatuoti vietos po kojomis.
  • Prieš kelionę visada patikrinkite kilimėlio poziciją ir būklę. Žinoma, šiuolaikinis gyvenimo tempas yra neįtikėtinai greitas, todėl nedaug žmonių turi prabangą prieš kiekvieną kelionę nuodugniai apžiūrėti savo automobilį ir patikrinti ar viskas yra taip, kaip ir turėtų būti. Patikrinti autokilimėlį užtruksite vos kelias akimirkas – prieš įlipdami į automobilį tiesiog pasilenkite ir užmeskite akį, ar kilimėlis yra savo vietoje bei ar jo kraštai negali remtis į pedalus. Nepatariame to daryti važiuojant – kaip jau matėte iš pateikto pavyzdžio, pasekmės gali būti itin skaudžios ir neatleidžiamos.