Persikraustymas neturi būti vargas. Patarimais dalijasi ekspertas

woman in grey shirt holding brown cardboard box
Photo by Andrea Piacquadio on Pexels.com

Lietuva yra gana maža šalis, tad miesto keitimas dažniausiai nereiškia radikalaus socialinės aplinkos pakeitimo, juolab, nereiškia labai sudėtingo proceso, kuris pareikalautų ypač daug laiko bei pastangų. Visgi, kol vieni tai daro su šypsena, kitiems tai yra varginantis procesas, kuriam dažniausiai pasikviečiama pagalba.

Apie persikraustymo vargus bei malonumus patirtimi dalijasi šios srities specialistas Remigijus.

Perkraustyme svarbiausia – proceso planavimas

Kaip ir gyvenime, taip ir persikraustymo metu – kai kurie laikosi plano, daro detalų žingsnių žemėlapį, kuris padeda optimizuoti darbus, galbūt padaryti juos greitesnius arba paprastesnius. Tuo tarpu kiti, kurie galbūt save galėtų vadinti chaotiškos aplinkos mylėtojais, dažniausiai kraustymo procesą padaro „netvarkingu“, neorganizuotu ir ilgainiui pačiam žmogui sunku susigaudyti – kurie darbai jau atlikti, o kurie dar liko.

Prieš pradedant kraustytis visada geriausia susidaryti planą. Jame galima aptarti tik darbus arba ir laiko rėžius, kurie skirti jų atlikimui. Pavyzdžiui, galima sunumeruoti – kurie kambariai bus „sudėliojami“ į dėžes pirmiausiai. Taip pat – kurie daiktai, galbūt, prioritetas tiems, kurie dideli arba tiems, kurie reikalauja ypatingo dėmesio“,- pasakoja specialistas. „Labai padeda varnelių prie atliktų darbų žymėjimas. Pasitenkinimas dažniausiai psichologinis, tačiau taip pat paprasčiau galima pamatyti – kurie darbai liko“.

Planavimui siūlome pasinaudoti įvairiomis mobiliomis programėlėmis, kurios padeda paprasčiau fiksuoti darbus.

Tinkamos programėlės naudojimas

Jeigu pats neturite laiko darbams – geriausia pagalba yra perkraustymo paslaugos. Jos ne tik taupo laiką, tačiau ir leidžia būti ramiu, kad viskas bus atlikta pagal Jūsų poreikius.

Specialistai, kurie dirba šioje sferoje, ne tik žino kaip greitai persikraustyti, tačiau taip pat ir turi tam reikalingą techniką. Tai, vėlgi, greitina darbus, juolab, padeda apsaugoti baldus nuo transportavimo pavojų“,- patirtimi dalijasi Remigijus.

Visgi, nusprendus darbus atlikti patiems – siūlome pasinaudoti minėtomis mobiliomis programėlėmis, kurios pagreitins darbus. Tai gali būti Waze – nemokama GPS sistema, Moved programėlė, kuri padeda greičiau optimizuoti darbus, ThredUP nemokama programėlė, kuri padės greičiau atsikratyti nereikalingų daiktų, kurie dažniausiai lieka persikraustymo metu, galiausiai – Nextdoor, Rover ir kitos. Dauguma jų nieko nekainuoja, tačiau taupo Jūsų laiką.

Geros pakavimo priemonės yra būtinos

Žinoma, reikia pasirūpinti ir geros kokybės daiktų pakavimo priemonėmis, kurios geba apsaugoti paviršius. Net jeigu persikraustyti padeda specialistai – važiavimo bei nešimo metu gali atsirasti dirgiklių, kurie sugadina baldų bei kitų daiktų paviršius.

Tokiu atveju specialistai visada naudoja geriausios kokybės medžiagas, kurios gebios izoliuoti paviršius. „Perkraustytojai dažniausiai pakavimo priemonėmis apsirūpina patys, tad būsto savininkui dėl nieko nereikia sukti galvos. Tai patogu“.

Pakuojant daiktus svarbiausia neskubėti ir ant dėžių palikti žymėjimus, kurie leis greitai rasti reikalingus daiktus po persikraustymo.